Catering i duże imprezy rodzinne – czy to się w ogóle opłaca?

Nie od dziś wiadomo, że nikt nie gotuje tak jak babcia. Smak dzieciństwa, samodzielnie przygotowane jedzenie i świeże składniki oraz serce na talerzu – oto wszystko to, za co kochamy jedzenie domowe. Jednak podczas dużych imprez rodzinnych, takich jak chrzciny czy komunie warto dać sobie trochę odpoczynku i skorzystać z oferty cateringu, który zachwyci podniebienia i nie zrujnuje kieszeni. Oto kilka plusów zamawiania jedzenia.

Może być taniej

Oczywiście, zacznijmy od pieniędzy, by przejść do przyjemniejszych rzeczy później. Z jednej strony zamawianie cateringu nie wydaje się być opłacalne. Jeśli policzymy ile wychodzi a pojedyncze danie, sprawa zaczyna wyglądać nieco lepiej. Tym bardziej, że w cenę nie musimy wliczać czasu, spędzonego przy gotowaniu oraz pieniędzy wydanych na wodę, prąd, gaz, ogrzewanie czy zakupy. W rzeczywistości samodzielne gotowanie może okazać się nieco tańsze, ale z pewnością o wiele bardziej męczące.

Jesteś, a jakby Cię nie było

To częste wspomnienie dzieciństwa. Wszyscy goście przy stole, a mama w kuchni. Oczywiście możesz poprosić o pomoc, oczywiście to może się udać, jednak największe przyjemności Cię w takim wypadku omijają. Dlatego catering np. z Naskrajnej.pl ma zdecydowanie wielki plus – możesz być na imprezie swojego dziecka.

Smak

Oczywiście, nie ma sensu negować tego, że ktoś gotuje lepiej lub gorzej, ale niewątpliwe można zanegować sposób podania oraz to czy dane danie jest ciepłe czy nie. Nie jest łatwo podać wielu gościom na raz coś ciepłego, a zakup specjalnych półmisków może być kosztowny, dlatego rozwiązanie cateringu wydaje się być niezwykle korzystne w tym aspekcie.

Być może jest to rozwiązanie dość drogie i wymaga kilku telefonów, jednak w ostateczności wychodzi na to, że catering na dużej rodzinnej imprezie opłaca się i to bardzo. Nie tylko nie kosztuje wiele więcej niż gotowanie w domu, ale także pozwala zaoszczędzić czas, zachować energię na ten ważny dzień i umożliwia spędzenie czasu z najważniejszymi tego dnia osobami. A to jest nie do przecenienia.