Czy młoda kobieta może zostać opiekunką osób starszych?

Na skutek pandemii Covid-19 mnóstwo Polek w ostatnim roku straciło pracę lub jest zagrożonych jej utratą; wiele z nich zaczęło już poszukiwać pracy za granicą z powodu braku odpowiednich wakatów w kraju. Przeglądając ogłoszenia o pracę z kategorii „praca w Anglii”, „praca opieka Niemcy”, można znaleźć duży wybór atrakcyjnych ofert pracy, szczególnie w usługach opiekuńczych.

„Praca opieka Niemcy” – nowy cel migracji ekonomicznej?

Bliskość terytorium Niemiec, łatwy dojazd,  nieskomplikowane procedury legalizacji pracy, atrakcyjne wynagrodzenie, wszystko to sprawia, że to właśnie Niemcy stają się ostatnimi czasy głównym celem tymczasowej migracji zarobkowej Polek.

Odwiedź portal dla opiekunek osób starszych w Niemczech: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka

Opieka seniora w Niemczech to sektor szczególnie  wyróżniający się mnogością atrakcyjnych ofert legalnego zatrudnienia. W Polsce istnieje już wiele profesjonalnych firm zajmujących się rekrutacją osób do opieki nad seniorami w Niemczech; firmy te zapewniają legalną umowę o pracę w języku polskim, organizację wyjazdu i dopełnienie formalności, a także całodobowe wsparcie dla opiekunek.

Dowiedz się więcej: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/

Opiekunka osób starszych w Niemczech – praca dla kobiet w średnim wieku?

Praca opiekunki osoby starszej łączy w sobie szereg różnych zadań. Szczegółowy zakres obowiązków jest uzależniony głównie od wieku i stanu zdrowia podopiecznego i związanych z tym potrzeb pielęgnacyjnych, a także jego sytuacji rodzinnej i mieszkaniowej. Często przedstawia się pracę opiekunki seniorów jako ciężką i wymagającą siły psychicznej i fizycznej.

Dlatego panuje stereotyp, że opiekunka osób starszych to najlepiej dojrzała kobieta w średnim wieku między 35 a 50 rokiem życia, która ma już doświadczenie życiowe i zawodowe, ustabilizowaną sytuację rodzinną i niestraszny jej wyjazd na kilka miesięcy za granicę. A co z młodszymi kobietami, zwłaszcza takimi, które czują w sobie powołanie do tego typu pracy?

W rzeczywistości to nie wiek opiekunki ma znaczenie, ale  jej osobowość i odpowiednie cechy charakteru konieczne do wykonywania tej niełatwej, ale satysfakcjonującej pracy.

Empatia, cierpliwość, odpowiedzialność, stanowczość i opanowanie wydają się być przymiotami jedynie osób dojrzałych, ale tak naprawdę cechują wiele młodych kobiet. Ponadto młode osoby posiadają bardzo cenne w tym zawodzie wrodzone miękkie kompetencje, takie jak łatwość nawiązywania kontaktów, otwartość, łatwość adaptacji do nowych warunków, przebojowość oraz witalność, siłę i sprawność fizyczną. Nie zapominajmy też o tym, że młode osoby zazwyczaj już posługują się przynajmniej jednym językiem obcym – angielskim, i chętnie oraz szybko się uczą, co ułatwia przyswojenie kolejnego języka – niemieckiego.

Praca dla opiekunek w Niemczech – wymagania.

W rozpoczęciu pracy w tym zawodzie doświadczenie w opiece nad seniorami czy specjalne wykształcenie pielęgniarskie lub opiekuńcze są na pewno dużym atutem, ale absolutnie nie są wymagane. Każda opiekunka przechodzi bowiem szczegółowe szkolenie przed  rozpoczęciem pracy, a zlecenie jest dobierane przez firmę rekrutującą do umiejętności i możliwości opiekunki.

Młoda opiekunka przede wszystkim powinna  posiadać kluczowe cechy charakteru i predyspozycje do wykonywania tego zawodu: empatię, cierpliwość, spokój i opanowanie, pozytywne nastawienie do ludzi, chęć niesienia pomocy. Decydując się na podjęcie pracy w takim zawodzie, młoda kobieta musi zdawać też sobie sprawę z powagi czekających na nią obowiązków i tymczasowego ograniczenia życia prywatnego.

Dlatego idealnym rozwiązaniem na początek jest podjęcie pracy opiekunki na zastępstwo lub na 2-3 miesiące, na przykład podczas przerwy wakacyjnej w trakcie studiów. Pozwoli to młodej kobiecie na poznanie od podszewki, na czym dokładnie polega ta praca. Dodatkowym atutem będzie na pewno możliwość „podszlifowania” języka niemieckiego i „dorobienia” sobie podczas studiów.

Dla wielu młodych kobiet zawód opiekunki seniora w Niemczech może też być doskonałym remedium na utratę pracy w dobie pandemii.

Dowiedz się więcej: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/