Depilacja laserowa – czy warto?

Systematyczne usuwanie zbędnego owłosienia jest dosyć kłopotliwe. Golenie wymaga dosyć dużo czasu, natomiast depilacja woskiem jest bolesna. Coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa.

Zalety depilacji laserowej

W przypadku takiego zabiegu stosuje się światło lasera, który wchłaniane jest przez ciemny barwnik znajdujący się wewnątrz włosa. Energia dociera w ten sposób bezpośrednio do cebulki, która zostaje całkowicie zniszczona. Włos nie może odrosnąć. Największą zaletą takiej procedury jest trwałe pozbycie się owłosienia. Lasem da się stosować praktycznie na wszystkich partiach ciała. Tę metodę wykorzystuje się do depilacji nóg, pach oraz bikini. Kolejnym plusem depilacji laserowej jest bardzo duże bezpieczeństwo. Zabiegi są bezbolesne i nie powodują skutków ubocznych.

Wady depilacji laserowej

Nie każda kobiet można skorzystać z takiej depilacji. Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który oceni, czy jest to możliwe. Zabiegi depilacji laserowej zazwyczaj nie są polecane kobietom o ciemnej karnacji oraz o jasnych włosach. Nieduża różnica koloru między skórą i owłosieniem sprawi, że zabieg będzie mniej skuteczny.

Kolejnym problemem z depilacją laserową jest fakt, że zabieg trzeba powtarzać co najmniej kilka razy, żeby osiągnąć zadowalające efekty. Niestety jest to również związane z dosyć dużymi kosztami. Wielu osób po prostu nie stać na taką metodę depilacji.

Czy warto skorzystać z depilacji laserowej?

Uroda wymaga wielu poświęceń. Trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia wydaje się bardzo praktycznym rozwiązaniem, które może znacznie ułatwić życie. Pozytywne skutki tego zabiegu na pewno odczują kobiety, które mają problemu z wrastającymi włoskami, podrażnieniami i krostkami po depilacji. Gwarancja skóry, która jest zawsze idealnie gładka, do największy plus depilacji laserowej. Wystarczy sobie wyobrazić, że latem możemy po prostu wskoczyć w szorty bez martwienia się o golenie nóg.

Chociaż depilacja laserowa bez wątpienia nie jest najtańszą opcją, warto również wziąć pod uwagę koszty związane z innymi metodami usuwania włosienia, na przykład goleniem. Zakup kosmetyków do depilacji to także wydatek, a po podliczeniu z wszystkich kosztów z kilku lat okazuje się, że jest to dosyć konkretna inwestycja, a trwałe usunięcie owłosienia pozwoli na znaczne oszczędności.

Urządzenia stosowane do depilacji laserowej są coraz bardziej nowoczesne, a zabieg przeprowadzany przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu daje lepsze efekty. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy wybrać dobry salon kosmetyczny, który dysponuje najnowszymi urządzeniami. Warto poszukać opinii o różnych salonach, a także dowiedzieć się więcej na temat sprzętu stosowanego do wykonywania takich zabiegów.