Design gniazdek elektrycznych w XXI wieku

Każdy z nas chciałby, by jego mieszkanie wyglądało naprawdę wyjątkowo. W tym celu kupujemy pasujące do danego stylu meble, firanki, a nawet doniczki. Niewiele osób zwraca jednak uwagę na gniazdka elektryczne. Bez wątpienia jest to błąd, ponieważ obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo różnych kolorów i wzorów tak zwanych „gniazdek”.

Jak wybrać?

Na początek warto skupić się na względach czysto praktycznych. Wybierajmy gniazdka wysokiej jakości, które będą mogły służyć nam przez lata. Dobrze jest także wiedzieć ilu kontaktów będziemy potrzebować. Znacznie ułatwi nam to zakupy. W kuchni, czy w najbardziej strategicznych miejscach w pokoju (na przykład na ścianie, gdzie będzie znajdował się telewizor) warto zdecydować się na gniazdka podwójne. Podczas samodzielnego projektowania domu mamy możliwość dokładnego rozmieszczenia instalacji, zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Inaczej będzie w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego. Ważne jest także, to jaki rodzaj kontaktów elektrycznych wybierzemy. Gniazdka podtynkowe są bardziej popularne, lepiej prezentują się we wnętrzu, od tych natynkowych powoli się odchodzi, ponieważ ograniczają one przestrzeń.

Dostosowane do wnętrza

Gdy już będziemy znali ilość niezbędnych gniazdek, możemy skupić się na tym by dopasować je do wnętrza naszego domu. Przyjęło się zasadę, że kontakty są w kolorze ścian w danym pomieszczeniu, jednak nie jest to konieczne. Wszystko zależy od naszego pomysłu. Oprócz standardowych jednokolorowych kontaktów znajdziemy także wiele innych, które doskonale wkomponują się w wygląd mieszkania. Gniazdka elektryczne od Schneider Electric to nie tylko wysoka jakość wykonania, ale także designerskie wzory i kolory.

Projektanci prześcigają się w pomysłach na wzory dodatków do domów i mieszkań. Do stylu wnętrza możemy dopasować dosłownie wszystko – rolety, firany, serwetki a nawet kontakty elektryczne. To bardzo ważne, szczególnie wtedy gdy budujemy dom od podstaw i chcemy całkowicie dostosować go do naszych wyobrażeń.