Dlaczego warto organizować imprezy rodzinne w hotelu?

Komunie, wesela, przyjęcia urodzinowe. Rodzinne imprezy okolicznościowe to ważne dla nas okazje do świętowania. Co więcej, lista tych okoliczności z roku na rok się zwiększa. W hotelach i restauracjach świętujemy już urodziny, rocznice ślubu, roczek dziecka, czy złote gody dziadków. I nic w tym złego. Każda, ważna dla nas rodzinna uroczystość wymaga odpowiedniej oprawy.

Gdzie zazwyczaj urządzamy rodzinne imprezki? Kiedyś w domach dzisiaj już w lokalach. Restauracjach, ale i co raz częściej w hotelach.  Te ostatnie proponują nam naprawdę sporo. Od dań przygotowywanych na miejscu, po komplet obsługi kelnerskiej aż po nocleg. Istotny argument to również fakt, że hotel dysponuje większą powierzchnią niż restauracja. Dzięki temu Twoi goście mogą swobodnie poruszać się po obiekcie, korzystać z ogrodu, parku, sali wypoczynkowej.  To spore ułatwienie.

Miejsca noclegowe dla gości są szczególnie ważne w przypadku takich imprez jak wesela. Jednak nie tylko w przypadku wesel. Nocleg decydujemy się zapewnić głównie gościom z daleka.

Jak wygląda oferta przyjęć okolicznościowych w hotelu?

Oferty hotelowe zapewniają nas, że zrobią dla nas wszystko. Dopną organizację imprezy na ostatni guzik. Coś w tym jest. Zanim jednak zarezerwujesz dany ośrodek, zapoznaj się jeszcze z kilkoma elementami.

Dobry hotel na imprezę rodzinną zapewni nam wspominany nocleg, ale to nie najważniejszy element. Drugi równie ważny to menu. Powinno być różnorodne, bogate z możliwością zamówienia dań wegetariańskich oraz dań dla dzieci. Pamiętajcie, że hotele (te dobre) serwują menu dla dzieci za darmo do 3 lat. Warto o tym pamiętać przy tworzeniu budżetu imprezy okolicznościowej. Pozostańmy jeszcze na chwilę przy dzieciach. Hotele naprawdę dbają o małych klientów. Jednym z  takich miejsc jest Hotel Magellan, który oprócz specjalnego menu, przygotowuje dla dzieci specjalne atrakcje, salę zabaw oraz dodatkową opiekę animatorów. Rodzice  szaleją na parkiecie, a ich pociechy świetnie się bawią pod okiem opiekunów. Bardzo wygodna opcja dla rodziców.

Wracamy do elementów, z których powinna składać się oferta przyjęć okolicznościowych.  Hotel powinien zapewnić nam nocleg dla gości w atrakcyjnych cenach, profesjonalną obsługę. Pisząc  profesjonalna obsługa mamy na myśli nie tylko gwardię kelnerów.

Doświadczony w organizacji imprez rodzinnych hotel powinien wspierać klienta we wszelkich wyborach. Warto skorzystać z ich listy firm współpracujących, warto sugerować się sugestiami zespołu hotelowego odnośnie menu, jak i atrakcji dla gości. Może nawet zespół pomoże stworzyć dla Was program całego wydarzenia? Niektóre placówki idą o krok dalej i oferują klientowi osobistego konsultanta. To nie tylko w przypadku organizacji wesel. Taki opiekun skutecznie odciąży nas w tym trudnym i stresującym czasie przygotowań.

Wiele hoteli zapewnia gościom jeszcze więcej. To dodatkowe usługi, które  ściągnięte z Twoich barków z pewnością Cię ucieszą. Należą do nich: tort okolicznościowy, zamówiony wg wymagań klienta, dekoracje sali dekoracyjnej, fontannę czekoladową z owocami, czy fotobudkę. Jeżeli myślisz o dodatkowych atrakcjach, upewnij się, czy nie masz ich w cenie? Hotele ostro walczą z lokalami gastronomicznymi o klienta. Ośrodki hotele już dawno przestały kojarzyć nam się jedynie z konferencjami i weselami. To teraz bardzo modne miejsca na eleganckie przyjęcia rodzinne.

Jeśli przed Tobą poszukiwania miejsca na imprezę rodziną, nie zamykaj się jedynie na lokale gastronomiczne i restauracje. Koniecznie zapoznaj się ofertą imprez okolicznościowych w hotelach.