Gdzie można kupić waluty tanio?

W Internecie możemy napotkać wiele e-kantorów, które oferują znacznie bardziej atrakcyjne kursy walut, niż banki lub kantory tradycyjne. Obecnie o uwagę klienta walczy około 50. polskich kantorów internetowych. Czy faktycznie wymiana walut w nich jest 70% tańsza i na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na wymianę walut online?

Nie każdy lubi nowinki technologiczne, ale gdy przyczyniają się one do oszczędzania, znacznie więcej osób zwraca na nie uwagę. Dlatego spora część Polaków już zaczęła korzystać z kantorów internetowych, a branża wymiany walut online rokrocznie notuje duże wzrosty. Obecnie jej wartość wynosi ok. 35 mld złotych.

Koszt wymiany waluty – od czego zależy?

Na koszt wymiany waluty wpływa przede wszystkim spread walutowy. W banku spread dla walut takich jak euro, dolar amerykański, frank szwajcarski i funt brytyjski wynosi średnio 7,4%, a w kantorach tradycyjnych 2,4%. Tymczasem w kantorach internetowych spread walutowy wynosi mniej niż 1%. Tak duża różnica w opłacie za wymianę waluty powoduje, że kursy walut w e-kantorach są niższe, a klienci mogą w nich zaoszczędzić swoje pieniądze.

Na co zwrócić uwagę wybierając e-kantor?

Jeśli chodzi o wybór zaufanego kantoru internetowego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak długo funkcjonuje on na rynku i czy jego oferta jest dopasowana do naszych potrzeb. Im starszy kantor internetowy i im więcej ma pozytywnych opinii użytkowników, tym nasze środki będą bezpieczniejsze. Nie wszystkie kantory internetowe mają bogatą ofertę walut. Jednak niektóre z nich, takie jak kantoronline.pl, który na rynku funkcjonuje już 7 lat, oprócz najpopularniejszych walut, ma w swojej ofercie także korony czeskie, forinty węgierskie, korony norweskie, korony szwedzkie i wiele innych. Sprawdź kurs korony czeskiej tutaj: https://kantoronline.pl/kurs-czk-pln i porównaj go z  kursem w banku lub w tradycyjnym kantorze. W ten sposób można łatwo przekonać się, że operator jakim jest kantor internetowy ma zdecydowanie lepsze kursy walut.

Od czego zacząć wymianę walut online?

Wymiana walut online odbywa się bezgotówkowo, dlatego należy rozpocząć ją od założenia konta walutowego w banku. Dzisiaj założenie takiego konta jest tanie, przy czym lepiej nie być zaskoczonym i sprawdzić koszt: otwarcia i prowadzenia konta, wysokość opłaty za kartę, koszt przelewów zagranicznych oraz czy wypłata z bankomatów na całym świecie jest darmowa. Kiedy już otworzymy sobie takie konto możemy swobodnie korzystać z wymiany walut w kantorze internetowym. Po dokonaniu wymiany przelewamy ją na swoje konto walutowe, tym samym mając już pełen dostęp do swoich wymienionych środków.

Podsumowując 

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych? Atrakcyjne kursy walut, wygoda oraz wymiana waluty dokładnie w tym samym momencie, w którym znaleźliśmy najlepszą ofertę to największe zaleyt kantorów online. Dodatkowo, większość z nich nie pobiera żadnych ukrytych opłat, tylko spread walutowy. Co więcej, w tego typu kantorach również można negocjować kursy walut, po prostu wykonując telefon do dealera walutowego. Jest wiele powodów dla których korzystanie z kantorów internetowych staje się coraz bardziej popularne. Obecnie wymiana walut w nich uchodzi za najbardziej efektywną zwłaszcza wśród osób, które często wymieniają waluty – w szczególności emigrantów zarobkowych oraz osób spłacających kredyty we frankach szwajcarskich.