Implanty – dlaczego warto?

Dbanie o to, by szczęka była zawsze całkowita, jest niezwykle ważne. Braki w uzębieniu mogą doprowadzić do różnych nieprzyjemnych konsekwencji, którym, między innymi z pomocą implantów stomatologicznych, da się zapobiec. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, co zyskasz dzięki implantom stomatologicznym, przeczytaj ten artykuł. Implant posiada szereg cech i zalet, które dla wielu pacjentów są bardzo atrakcyjne – bo nieosiągalne z pomocą innego rozwiązania protetycznego.

Implanty – rozwiązanie na lata

Implanty to rozwiązanie, na które pacjent decyduje się m.in. ze względu na to, by zapewnić sobie komfort na długie lata. Implanty to stosunkowo bezobsługowe rozwiązanie – wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, jednak proces ten nie jest skomplikowany. Implanty to jedno z najtrwalszych rozwiązań, gdyż w wielu przypadkach pacjent korzysta z jednego implantu już do końca życia.

Natychmiastowy efekt

Leczenie z wykorzystaniem implantu jest stosunkowo szybkie. W niedługim czasie, nawet tego samego dnia, jesteś w stanie uzyskać stabilny efekt, zbliżony do naturalnego. Część implantów pozwala na zamocowanie na nich korony bezpośrednio po zabiegu ich wszczepienia. Warto jest zapytać stomatologa, czy posiada ten rodzaj implantów w swojej ofercie.

Wygląda jak naturalny ząb!

Implanty, w połączeniu z koronami, tworzą bardzo naturalnie wyglądającą kombinację. Implant stomatologiczny jest siłą rzeczy niewidoczny, natomiast korona, która jest na nim mocowana, wygląda bardzo podobnie do naturalnego zęba. To spora zaleta, którą warto jest mieć na uwadze.

Wygoda podczas korzystania z implantów

Jeśli nie korzystałeś kiedykolwiek z protez – możesz nie wiedzieć, jakie są ich wady podczas noszenia. Przede wszystkim – protezy nie rozkładają sił powstałych podczas żucia tak dokładnie, jak implanty stomatologiczne. W przypadku implantów, efekt jest bardzo zbliżony – siły są rozkładane równomiernie, co powoduje, że wygoda korzystania z implantów jest bardzo wysoka.

Przedwczesne starzenie

Luki w uzębieniu mogą spowodować przedwczesne starzenie. Nie dotyczy to bezpośrednio starzenia organizmu, ale naszej twarzy. Braki w uzębieniu prowadzą do zwiotczenia twarzy, spowodowanego utratą kości w szczęce. Wokół ust, podbródka pojawią się przedwczesne zmarszczki, których można uniknąć po zastosowaniu implantów.

Co z pozostałymi zębami?

W przypadku, gdy w szczęce brakuje zębów, dochodzi do przesuwania pozostałych zębów. Implanty pozwalają zapobiec temu procesowi, co chroni pacjenta przed wypadaniem zębów.

Więcej o implantach dowiesz się ze strony https://denisclinic.pl/oferta/implanty/