Jak nosić czarny garnitur?

Czerń jest kolorem niezmiennie bardzo eleganckim, uniwersalnym, który właściwie pasuje każdemu. W czerni utrzymane są też garnitury męskie, oczywiście nie wszystkie..

Czerń jest kolorem niezmiennie bardzo eleganckim, uniwersalnym, który właściwie pasuje każdemu. W czerni utrzymane są też garnitury męskie – oczywiście nie wszystkie, ale właściwie w każdym salonie mody męskiej można znaleźć choć jeden model czarnego garnituru. Tylko z pozoru wydaje się, że jego noszenie jest proste. Sprawdźmy, na jakie okazje taki garnitur jest odpowiedni, a kiedy lepiej go nie zakładać.

Dominacja kolorów

Przeglądając oferty nie ważne w jakim rejonie, garnitury Bielsko-Biała, Gliwice, Wrocław czy Kalisz – w swoich salonach prezentują bogatą ofertę garniturów.. jednakże głównie granatowych lub stalowych. Wyraźnie w ostatnich latach zdetronizowały one garnitury czarne, klasyczne, ale nie brakuje wśród panów zwolenników właśnie takich kompletów. Wielu wychodzi z założenia, że czarny garnitur jest klasą samą w sobie i każdy mężczyzna powinien mieć go w swojej szafie, z uwagi na ogromną wszechstronność zastosowania. Nie należy przy tym ignorować zasad noszenia czerni. Wbrew pozorom, nie zawsze jej wybór będzie mile widziany i na miejscu.

Ważna jakość czarnego garnituru

Garnitury męskie mogą być zrobione z wielu materiałów, m.in. wełny, także z wełny z domieszką syntetycznych włókien, bawełny, lnu, jedwabiu i mieszanki tych materiałów. W przypadku garniturów czarnych bardzo duże znaczenie ma jakość tkaniny wykorzystanej do ich uszycia.

Czarny garnitur będzie się dobrze prezentował, powinien być wykonany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Modele o gładkiej strukturze powinny być wynikiem precyzyjnego szycia mistrzów krawieckich, ponieważ z uwagi na ich specyficzną strukturę, widoczna jest na nich każda niedoskonałość.

Kiedy nosić czarny garnitur?

Na formalne okazje, jakimi są wieczorowe przyjęcia, gale i imprezy czarne garnitury będą rzeczywiście bardzo dobrym wyborem. Niezmiennie panowie powinni dobrać do nich białą koszulę i elegancki krawat – obecnie w modzie są też muszki, także te niekonwencjonalne, wykonane z drewna.

[fot: garnitur Smoking Ceremonies https://sklep.dastan.pl/product-pol-1216-Smoking-Ceremonies.html ]

Czarny garnitur na co dzień nie jest już tak oczywistym wyborem. Natomiast można go wykorzystać w parze np. z czarną koszulą – będzie się dobrze prezentował na spotkaniach biznesowych jak i podczas mniej uroczystego przyjęcia.

Z kolei nie powinniśmy decydować się na czarny garnitur na imprezy rodzinne – głównie komunie, czy chrzciny. To okazje, kiedy czerń źle się kojarzy. Natomiast na wszelkie pogrzeby czarny garnitur wydaje się jedynym słusznym wyborem.