Jak powiększyć biust?

Piersi to nieodłączny atrybut kobiecości. Nic więc dziwnego, że wiele pań powiększa je lub zmienia ich kształt. Jeszcze parę lat temu metodą ogólnie stosowaną były implanty. Obecnie medycyna oferuje różnorodne techniki, również mało inwazyjne. Wybór konkretnej metody zależy od efektów, jakie pacjentka osiągnąć oraz tego, jak długo chce się cieszyć rezultatami.

Implanty

Chociaż gabinety chirurgii estetycznej oferują różnego rodzaju zabiegi powiększania piersi, implanty nadal cieszą się największą popularnością. Do wyboru pacjentek pozostają wkładki silikonowe lub z roztworem soli fizjologicznej. Różnią się także kształtem. Mogą być okrągłe, anatomiczne, wreszcie kształcie kropli wody. Implanty pozwalają na precyzyjne dopasowanie do warunków anatomicznych kobiety. Wkładki umieszcza się pod mięśniem lub gruczołem piersiowym. Coraz rzadziej stosuje się ich ulokowanie częściowo pod mięśniem, a częściowo pod gruczołem. Pacjentka po operacji przez dobę leży w klinice, a następnie przez 6 tygodni nosi specjalny biustonosz uciskowy.

Autoprzeszczep tkanki tłuszczowej

To mniej inwazyjna metoda, polegająca na pobraniu metodą liposukcji materiału od pacjentki, który po odpowiednim przygotowaniu, wprowadzany jest do piersi za pomocą specjalnych igieł. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po dwóch dniach kobieta może już prowadzić normalny tryb życia. Efekty zabiegu nie są jednak tak trwałe, jak przy implantach. Utrzymują się około 2 lat.

Wypełniacze

Inną, mało inwazyjną metodą, jest powiększenie biustu za pomocą wypełniaczy. Najpopularniejszy jest żel na bazie kwasu hialuronowego. Wprowadza się go za pomocą igieł w znieczuleniu miejscowym. Jednorazowo można osiągnąć rozmiar piersi o 1 numer większy. Jeżeli chce się uzyskać większy efekt, konieczne są kolejne zabiegi. Rezultat, podobnie jak w przypadku autoprzeszczepu, utrzymuje się około 2 lat.

Jaki zabieg wybrać?

Zabiegi powiększania piersi nie są refundowane przez NFZ. Na stronie: tourmedica.pl omówiono szczegóły zabiegów oraz ich ceny, które są bardzo zróżnicowane w zależności od wybranej metody i placówki, w której zabieg ma być wykonywany. Powiększenie biustu to marzenie wielu kobiet. W dobie dbania o piękny wygląd nikogo nie powinno dziwić, że kobiety chcą mieć idealne piersi. Należy jednak przemyśleć inwazyjność zabiegu.

Osoby, dbające o urodę powinny zapoznać się również z artykułem: Czy aparaty ortodontyczny nie zniszczy nam zębów? Nie należy żyć z kompleksami, gdy można je pokonać.