Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Odpowiedź na to pytanie chciałaby poznać niejedna z nas. W pewnym momencie, zazwyczaj przed długooczekiwanym urlopem, podczas wybierania idealnego bikini ogarnia nas uczucie niezadowolenia z własnego wyglądu. Tutaj jakaś nadprogramowa fałdka na brzuchu, tam wcięcie w talii przestało być widoczne, a do tego uda przyjęły znacznie zbyt duży rozmiar. Pora się tego pozbyć i to jak najszybciej! Tylko… jak? Karnet na siłownię, obóz odchudzający, a może wystarczy zdrowa dieta? Opcji jest wiele i z pewnością w każdej z nich jest ziarno prawdy i skuteczności. Specjalnie dla Was zajęliśmy się tym tematem i podpowiemy Wam o czym warto pamiętać, aby skutecznie pożegnać się z niechcianymi kilogramami.

Zmiana nawyków

Na samym początku musimy pamiętać, że aby nasza dieta była skuteczna musi być rozsądna i przemyślana. Oczywiście, że da się schudnąć 5-10kg w miesiąc, jednak po pierwsze będzie to niezdrowe, a po drugie jeśli porzucimy tę dietę kilogramy wrócą i to z nawiązką. Dlatego tak ważna jest zmiana nawyków. Intensywne gubienie kilogramów jest krótkotrwałe, za to stopniowa utrata wagi, wynikająca ze zmiany stylu życia zaprocentuje i zostanie z nami na znacznie dłużej. Jakie to nawyki?

https://jakublenart.pl/ – sprawdź również.

Ograniczenie cukru

Nie bez przyczyny mówi się, że cukier to biała śmierć. Jest on nie tylko przyczyną otyłości, ale również powoduje szereg chorób, które mogą być mieć poważne skutki. Niszczenie kości, psucie zębów, zakwaszanie organizmu to tylko niektóre z nich. Jeśli zależy nam na utracie wagi i prowadzeniu zdrowego trybu życia, odstawienie cukru jest obligatoryjne. Żaden obóz odchudzający nam nie pomoże, jeśli będziemy objadać się czekoladkami, ciasteczkami czy innymi łakociami.

Planowanie zakupów

Nasza dieta opiera się na tym co kupimy. Warto więc poświęcić temu więcej uwagi, tak aby nasze zakupy były świadome i przemyślane. Kiedy po całym, zabieganym dniu w pracy wpadamy do sklepu mamy ochotę kupić wszystko, skupiając się głównie na produktach szybkich do przygotowania. To błąd! Nasze zakupy powinny być oparte na wcześniej przygotowanej liście zdrowych produktów. Zastanówmy się nad naszą dietą na kolejne dni i sięgnijmy po to co jest nam do tego potrzebne.

Ograniczenie żywności przetworzonej

Nasza codzienność jest bardzo zabiegana, ciągle gdzieś się spieszymy, sięgając po drodze po ‘szybkie’ jedzenie. Jednak szybkie nie znaczy zdrowe. Jest to zazwyczaj żywność wysokoprzetworzona, o wysokiej zawartości cukrów, soli i tłuszczów. Zjedzenie takiego produktu od czasu do czasu nie stanowi żadnego problemu, jednak jeśli na stałe wpisuje się w naszą dietę może być to zabójcze dla naszego zdrowia. Tutaj nie wystarczy spalić nadprogramowych kilogramów na obozie odchudzającym, bo cała chemia z nami zostaje.

Nawodnienie organizmu

Oprócz zdrowej diety, treningów, obozów odchudzających jest jeszcze jedna kluczowa kwestia jeśli chodzi o utratę wagi -nawodnienie! Woda jest podstawowym składnikiem naszego organizmu i musimy ją nieustannie dostarczać (ok. 1,5-2l dziennie). Podczas diety to zapotrzebowanie wzrasta, ponieważ zmniejsza się ilość węglowodanów i soli, zatrzymujących płyny w organizmie. Warto wtedy sięgnąć po wodę z cytryną, a dodatkowo wzmacniać się bulionem. Od razu nasze samopoczucie staje się lepsze!