Jak zmniejszyć wysokość rachunków?

Lwią część wynagrodzenia pracowników pochłaniają rachunki za wodę, prąd, Internet czy telewizję. Warto zastanowić się, czy istnieją pewne sposoby na zmniejszenie ich wysokości, dzięki czemu w naszym portfelu zostanie więcej gotówki.

Proste sposoby na zmniejszenie rachunków

Poza typowym oszczędzaniem wody i prądu, prostym i skutecznym sposobem jest zainwestowanie w urządzenia ograniczające ilość zużywanego prądu. Warto wymienić starą lodówkę i pralkę, a żarówki zamienić na energooszczędne.

Innym równie skutecznym sposobem jest zmiana umów z dostawcami. Prąd czy inne usługi, wcale nie muszą kosztować tyle, ile teraz płacisz. W tym pierwszym przypadku można zmienić taryfę, dzięki czemu np. robienie prania późnym wieczorem okaże się nawet kilkadziesiąt procent tańsze. Internet, telewizję czy abonament na telefon można przenieść do usługodawcy, który ma lepszą ofertę lub u obecnego zmienić promocję na bardziej korzystną.

Korzystając z powyższych metod można bardzo szybko przekonać się, że z naszej wypłaty pozostaną dodatkowe środki w wysokości nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Innym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy jest pożyczka. Osoby, które nie są w stanie zmobilizować się do regularnego odkładania pieniędzy mogą potraktować ją jako sposób na zbudowanie oszczędności. Biorąc pożyczkę, otrzymujemy konkretną sumę, którą później można przelać na konto oszczędnościowe. Dodatkowo w ten sposób jesteśmy zmobilizowani do spłacania rat miesięcznych, czyli podobnie jak w przypadku rzetelnego odkładania pewnej części wynagrodzenia z każdej wypłaty. Musisz pamiętać, że

możesz pożyczyć pieniądze pod zastaw samochodu – sprawdź, jak to zrobić. Nie musisz posiadać innego majątku, bo dla wielu firm samochód będzie doskonałym zabezpieczeniem dla pożyczki w wysokości kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli jednak interesuje Cię zdecydowanie mniejsza kwota, to dobrym rozwiązaniem są pożyczki ratalne w ratkomat.pl.