Język angielski na poziomie C1 – jak zdać egzamin?

Kurs języka angielskiego na poziomie C1 powinien zakończyć się podejściem do egzaminu. Dzięki temu, uczeń stanie przed licznymi perspektywami edukacyjnymi i zawodowymi. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się, na egzaminy certyfikacyjne. Nie tylko wzbogacają CV, ale umacniają pozycję na rynku pracy.

Kursy angielskiego dla zaawansowanych to podstawowy element oferty praktycznie każdej szkoły językowej. Kończąc naukę na tym poziomie możemy zdecydować się na przystąpienie do egzaminu. Przygotowywać się do niego możemy w dowolnym momencie – wystarczy dysponować chwilą wolnego czasu. Warto także zaopatrzyć się w profesjonalne pomoce dydaktyczne. Co zrobić aby zdać egzamin na poziomie C1?

Znajomość języka angielskiego na poziomie C1

Biegłość językowa jest określana poprzez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Dotyczy on wszystkich kompetencji językowych zarówno w mowie, jak i w piśmie. Zatem według odgórnie ustalonych norm, poziom C1 oznacza poziom zaawansowany. Wyższy od niego jest już tylko poziom C2 – biegły.

Osoba, która osiągnęła zaawansowany poziom umiejętności języka angielskiego, będzie w stanie spontanicznie i bez trudu wypowiadać się praktycznie na każdy temat (poza bardzo specjalistycznymi, o których nie byłaby w stanie mówić nawet w języku ojczystym). Bez problemu dobierze odpowiednie słownictwo, czas gramatyczny, formę i strukturę zdania. Osoba ta zrozumie złożone wypowiedzi, dostrzegając w nich także ukryte znaczenie. Poziom C1 oznacza swobodne posługiwanie się językiem angielskim w każdych sytuacjach życia codziennego oraz zawodowego.

C1 Advanced (CAE) – czy warto uzyskać ten certyfikat?

Osoba, która ukończyła kurs angielskiego dla zaawansowanych, powinna przystąpić do egzaminu, który potwierdzi zdobytą wiedzę i umiejętności. W tym przypadku będzie to Certificate in Advanced English (CAE). Jest to jeden z najszerzej znanych testów języka angielskiego na poziomie zaawansowanym na całym świecie.

Czy warto przystąpić do CAE? Oczywiście, że tak! Dlaczego? Ponieważ wszelkie renomowane instytucje, również prestiżowe uczelnie i światowe firmy, (które są pożądanymi pracodawcami) uznają właśnie ten certyfikat. Również polskie instytucje sprawujące pieczę nad polityką zagraniczną będą weryfikowały umiejętności potencjalnego pracownika, na podstawie zdobytych certyfikatów. Zdobywając ten wartościowy papier można z powodzeniem wzbogacić swoje CV, co otwiera ogromne możliwości zawodowe i edukacyjne.

Kurs angielskiego na poziomie C1 vs. samodzielna nauka

Kurs języka angielskiego indywidualny lub grupowy, o stopniu zaawansowania C1 jest dostępny w wielu szkołach językowych. Plusem takiego rozwiązania jest nieograniczony dostęp do wszelkich pomocy dydaktycznych, nauka pod okiem specjalisty i możliwość monitorowania postępów w nauce. Oprócz tego, udział w kursie grupowym będzie okazją do zdrowej rywalizacji, która motywuje do dalszej nauki. Natomiast podczas kursu indywidualnego, nauczyciel skupia się wyłącznie na kursancie oraz dostosowuje tematy zajęć do potrzeb i zainteresowań.

Samodzielna nauka w tym przypadku może nie przynieść zamierzonych rezultatów. Doświadczeni lektorzy i native speakerzy doskonale znają klucz oceniania danego egzaminu, więc o wiele lepiej przygotują kursanta do zaliczenia go.

Jeżeli jednak nie planujemy zdobyć certyfikatu, warto do samodzielnej nauki na tym poziomie zaawansowania zaopatrzyć się w materiały dydaktyczne obejmujące poziom C1.

źródło zdjęcia: freepik.com