Musisz to wiedzieć, gdy planujesz kupić zegarek

Zakup zegarka to poważna sprawa, zwłaszcza gdy chcemy, żeby spełniał rolę czasomierza, a nie tylko dodatku do dobrze skrojonego garnituru czy odpowiednio dobranej sukienki. W zależności od tego, czy będzie noszony na co dzień czy podczas wyjątkowych uroczystości, będzie miał inny kształt, kolor, a nawet wykończenie.

Wybór zegarka nigdy nie jest prosty, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Dla kobiet jest to kolejna forma biżuterii, która przede wszystkim upiększa nadgarstek i przedramię. Natomiast panowie z jednej strony postrzegają zegarek jako czasomierz, bez którego trudno byłoby im się obyć, z drugiej to gadżet, a czasem i spełnienie marzeń. To także forma biżuterii, na jaką mogą sobie pozwolić bez obaw o odebranie im męskości.

Elegancki zegarek

Eleganckie męskie zegarki są znacznie mniejsze niż te noszone na co dzień. Mają busolę o krótszej średnicy, delikatne i cienkie obramowanie oraz węższy pasek. Dzięki temu dłoń wygląda znacznie zgrabniej, a co za tym idzie – może być noszony zarówno do eleganckich koszul, marynarek i garniturów, ale też krótkich koszulek i materiałowych spodni.

Przy wyborze odpowiedniego zegarka warto zwrócić uwagę na kopertę, która powinna być mniejszej grubości i o krótszej średnicy. Dzięki temu swobodnie zmieści się pod mankietem koszuli czy marynarki. Należy pamiętać również o tym, że wielkość czasomierza nie powinna być większa od nadgarstka właściciela.

Kolor zegarka i pozostałych dodatków będzie miał tutaj kolosalne znaczenie. Srebrna koperta jest zawsze komponowana ze srebrnymi spinkami, sprzączką paska czy sygnetem. Podobnie jest w przypadku żółtego i białego złota. Kolor paska zegarka jest dopasowywany do odcienia krawata, muchy lub/i paska do spodni. Im bardziej klasyczna jest barwa czasomierza, tym elegantszy wydaje się mężczyzna noszący ten dodatek. Ekstrawaganckie kolory mogą świadczyć o złym guście i poczuciu stylu właściciela.

Codzienne męskie zegarki

Męski zegarek na co dzień ma być przede wszystkim wygodny, ale także powinien mieć uniwersalny wygląd, aby pasował do różnych kompozycji ubrań. Mężczyźni raczej decydują się na bardzo klasyczne kolory, takie jak brąz, czerń czy szary. Zdecydowanie rzadziej można zobaczyć na nadgarstkach czasomierz mający wzorzystą tarczę.

W przypadku panów, którzy na co dzień preferują bardziej sportowy tryb życia, polecane są zegarki o większej kopercie, które nie przekraczają szerokości nadgarstka, ale za to mogą być grubsze. Tego typu czasomierze wyglądają na znacznie cięższe, jednak wszystko zależy od tego, z jakiego tworzywa zostały wykonane.

Co do kształtu busoli, najbardziej klasyczne są okrągłe zegarki, jednak wielu mężczyzn sięga też po kwadratowe. Nieregularne formy częściej widnieją na damskich nadgarstkach. Warto pamiętać również o tym, że coraz częściej czasomierze pełnią rolę gadżetu, który odbiera telefon, przełącza muzykę czy pozwala na sprawdzanie wiadomości i powiadomień. Tego typu sprzęt jest mniejszy, wygląda interesująco i pozwala na wykonywanie wielu czynności jednocześnie.

Zegarki męskie i damskie w różnych wzorach i kolorach znajdziecie na stronie e-zegarek.pl.