Muzyka na weselu, czyli udana zabawa

Wspaniała muzyka to udana zabawa na weselu. To tak naprawdę podstawowa gwarancja dobrej zabawy podczas wielu godzin spędzanych w weselnej sali i w odświętnych strojach. Gdy goście weselni opowiadają nazajutrz o wrażeniach z uroczystości omawiają zawsze trzy jej główne elementy dokładnie w takie kolejności:

  1. oprawa muzyczna wesela
  2. gastronomia
  3. suknia panny młodej

Porywająca muzyka świetnie zaaranżowana i z bogatym instrumentarium powoduje, że gościom weselnym nie wypada wprost zbyt długo pozostawać przy stołach. A gdy wejdą już na parkiet nie powinni schodzić z niego do białego rana.

Muzyka na weselu

Jednak stworzenie takiego repertuaru utworów na wesele, by ten zadowolił wszystkich jest bardzo trudne. Zwłaszcza, gdy obie rodziny pary młodej zapraszają gości bez ograniczeń. Wówczas pewne jest, że przedział wiekowy gości będzie wynosił od 10 do co najmniej 70 lat. Jak pogodzić gusta wszystkich? To zadanie może spełnić tylko świetny, profesjonalny zespół, który potrafi dostosować się do wszelkich warunków. Teoretycznie rzecz biorąc, każda muzyka się obroni na weselu, byleby była dobrze zagrana. Jednak należy pamiętać, że goście przede wszystkim chcą tańczyć i tylko czasami zjeść i odpoczywać. Dlatego doświadczony zespół muzyczny zapewniający muzykę na wesele umie dopasować swój repertuar do wszystkich okoliczności zabawy.

Organizacja zabawy

Dobra muzyka na weselu to też umiejętne sterowanie nastrojami gości. Cel jest jeden; udana zabawa na weselu. Ale, by tego dokonać, trzeba być wrażliwym na nastroje i posiadać umiejętność nimi sterowania. Podczas weselnej zabawy  nastroje gości przechodzą przez wszystkie etapy: euforię, radosne oczekiwanie, szalone podniecenie, zmęczenie, apatię i znużenie. Aby negatywne emocje nie rozprzestrzeniły się wśród gości konieczna jest dobra muzyka, która porwie ich do tańca i pozwoli na ponowne pojawienie się endorfin. Dlatego rola muzyki na weselu wcale nie ogranicza się li tylko do tworzenia podkładu do tańca. Muzyka wywołuje konkretne emocje i nastroje, które na końcu już będą decydowały czy ta weselna noc należała do udanych.

Aby zabawa na weselu okazała się udana potrzebne jest też perfekcyjne nagłośnienie zespołu. Tym bardziej, że najczęściej sale weselne łączą w jednym część gastronomiczną i część balową. I tutaj też wymagana jest wrażliwość, by połączyć interesy wszystkich, tych co chcieliby spędzić trochę czasu przy stole, by porozmawiać z dawno niewidzianą rodziną i tych którzy chcą tylko tańczyć. Umiejętne połączenie części muzycznej na przemian z częścią wypoczynkową też jest sztuką. Bowiem przerwy pomiędzy blokami muzycznymi nie mogą być zbyt długie, by goście, zwłaszcza o głębokiej nocy, nie poczuli się zmęczeni.

Artykuł dla naszych czytelników dostarczył zespół weselny Impressed z Bielska-Białej