Gdzie najszybciej można pożyczyć pieniądze i jakie są koszty?

Gdy nasz domowy budżet nie jest wystarczający i potrzebujemy dodatkowej gotówki, zastanawiamy się co zrobić i gdzie szukać wsparcia finansowego. Czasem wstydzimy się poprosić rodzinę o pomoc, a często z różnych względów nie chcemy tego po prostu robić. Jak zatem załatać dziury w domowym budżecie?

Przeanalizuj swoją decyzję

To, od kogo zdecydujemy się pożyczyć pieniądze, jest niezwykle ważne z kilku powodów. Po pierwsze, chodzi o ogólne koszty zaciągnięcia zobowiązania. To, czy weźmiemy pożyczkę czy kredyt, może rzutować na naszą przyszłość. Po drugie jest to ważne z punktu widzenia łatwości uzyskania gotówki. A po trzecie istotną rolę odgrywa czas, w jakim otrzymamy wsparcie finansowe.

Zalety pożyczki internetowej

Bez wątpienia pożyczka ta jest najszybszą formą udzielenia wsparcia finansowego. Zdalne wypełnienie wniosku trwa kilka minut, a pieniądze wędrują przelewem na nasze konto w ciągu kilku godzin. Aby wziąć pożyczkę musimy podać numer PESEL i nasze podstawowe dane. Ta forma pożyczki jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z niej po raz pierwszy, ponieważ często możemy wziąć ją za darmo. Ponadto firmy nagradzają klientów spłacających raty w terminie i wprowadzają np. programy lojalnościowe.

Procedury uzyskania kredytu przez Internet są takie same, jak każdego innego kredytu.  W szczególności musimy wykazać naszą zdolność kredytową. Nawet gdy jej nie mamy, to możemy wziąć pożyczkę online. Jak sprawdzić swoją historię kredytową? Można to zrobić korzystając z BIK.

Koszty pożyczki

Decydując się na pożyczkę przez Internet, powinniśmy dowiedzieć się, ile faktycznie będzie nas ona kosztować. Największą uwagę skupmy na RRSO, czyli rocznej stopie oprocentowania. Uwzględnia ona wszystkie koszty (w tym m.in. ubezpieczenie, prowizję czy okres spłaty) wraz z odsetkami. Ciekawym rozwiązaniem mogą być pożyczki ratalne przez internet. Jeśli upatrzyliśmy już pożyczkodawcę, warto pomyśleć nad kwotą, jaką chcielibyśmy pożyczyć, uwzględniając przy tym nasze miesięczne wydatki, jakie jesteśmy w stanie ponieść na ten cel. Zaletą pożyczek ratalnych jest możliwość otrzymania większej sumy pieniędzy z rozłożeniem rat na kilka lat.