Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu – jak wybrać specjalistów?

Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu to jednak z istotniejszych usług w ostatnim czasie. Powód takiego stanu rzeczy jest raczej oczywisty. Pracodawcy i właściciele nieruchomości chcą zadbać o bezpieczeństwo w zarządzanych przez siebie obiektach. Tradycyjne metody stają się jednak niewystarczające. Czy warto więc postanowić na ozonowanie? Dzwonić po specjalistów czy zająć się tym we własnym zakresie? Na wszystkie te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu

Ozonowanie to usługa, która polega na dezynfekcji, ale jej zalet jest zdecydowanie więcej, o czym opowiemy później. Jeśli wydaje się wam, że już kojarzycie tę nazwę, to wcale się Wam nie wydaje. Właściciele samochodów mogą sobie zdawać sprawę, że jest to usługa, którą wykonuje się regularnie w przypadku klimatyzacji samochodowych. Okazuje się, że to rozwiązanie można zastosować do większych, zamkniętych pomieszczeń. Jest ono bowiem znacznie bardziej skuteczne i szybsze niż stosowanie płynów dezynfekcyjnych. Korzystając bowiem ze szmatki i tego rodzaju środka nie jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego zakamarka, a ponadto nie dezynfekujemy w ten sposób także powietrza, w którym również może być zawieszony koronawirus.

Takimi usługami zajmują się profesjonalne firmy, jak firma Brawent, która w swojej pracy wykorzystują wysokiej jakości sprzęt, a specjaliście, którzy w niej pracują mają wiele lat doświadczenia. Ich usługi można zamówić również w Poznaniu.

W takich wielkich miastach jak stolica Wielkopolski możliwość zarażenia się jest naprawdę spora. Codziennie w centrach miast, pomimo obostrzeń spotkać można mnóstwo osób. Tego zagęszczenia nie można zmniejszyć do zera, ponieważ miasto musi funkcjonować. Codziennie w biurach czy w środkach komunikacji publicznej ludzie tłoczą się i przemieszczają, zostawiając potencjalnie cząsteczki koronowirusa.

Na szczęście wspomniany ozon jest w tym wypadku doskonałym rozwiązaniem, ponieważ jest bezpieczne, skuteczne i wydaje. Ozon to związek, który naturalnie występuje w naturze i posiada właściwości neutralizowania grzybów, bakterii, alergenów, a także wirusów. Jego dodatkową zaletą jest również rozkładanie materii organicznej, co skutkuje usunięciem nieprzyjemnych zapachów z otoczenia. Na pewno każdy, kto oddawał samochód do ozonowania rozpozna ten zapach.

Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu – oddać specjalistom czy wykonać samodzielnie?

Wspomnieliśmy wcześniej, że ozonowanie jest bezpiecznym procesem, ponieważ jest to związek, który występuje naturalnie w środowisku. Rzeczywiście, jeśli zachowamy odpowiednie środki bezpieczeństwa, skorzystamy z właściwego sprzętu i dobierzemy właściwą dawkę ozonu, to już po dwóch godzinach od rozpylenia preparatu będzie można wrócić do obiektu. To jednak oznacza, że nie powinniśmy robić tego samodzielnie ani zlecać firmie, która nie posiada odpowiedniego doświadczania. Tylko specjaliści będą bowiem w stanie wykonać ozonowanie pomieszczeń w sposób bezpieczny dla siebie i dla osób, które później będą przebywały w tych pomieszczeniach. Bardzo istotne jest chociażby właściwe zakładanie i ściąganie kombinezonów.

Kolejną sprawą jest dobranie dobrej dawki preparatu. Jeśli stężenie będzie zbyt niskie, to nie usługa nie będzie wykonana w sposób prawidłowy. Jeśli będzie zbyt wysokie, to przebywanie w takich pomieszczenie będzie niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Warto więc stawiać na specjalistów, którzy będą w stanie dać nam usługę w pełni wartościową.

Ozonowanie budynków przy koronawirusie w Poznaniu

Mówiliśmy, że ozonować można pomieszczenia, a także samochody, jednak również całe obiekty mogą być poddane temu procesowi. W takim przypadku jednak konieczne jest wydzielenie odpowiednich stref, by móc utrzymać wysokie stężenie ozonu. W tym celu każde pomieszczenie jest uszczelniane i odgradzane od reszty, a następnie specjaliści zaczynać zamgławianie ozonom pomieszczenia. W ten sposób przechodzą przez każde przestrzeń w budynku. Cały proces trwa oczywiście odpowiednio dłużej, jednak skuteczność jest taka sama, zwłaszcza jeśli za wykonanie usługi biorą się profesjonalne firmy jak Brawent.