Pomysły na oryginalne i unikatowe wesele

Wesele to ważny moment w życiu każdej pary. Wszyscy chcielibyśmy, żeby był to moment możliwie jak najbardziej wyjątkowy. Oczywiście, jest taki – choćby ze względu na samo połączenie się świętym węzłem małżeńskim, co świętuje cała rodzina wraz z młodymi małżonkami. Jednak wiele osób chciałoby się jeszcze jakość dodatkowo wyróżnić, żeby w ten sposób uczynić moment wesela jeszcze szczególniejszym. Ponieważ w tej chwili mamy naprawdę wiele różnych, kreatywnych możliwości, ogranicza nas często jedynie budżet, własna odwaga i wyobraźnia. Oto kilka pomysłów dla spragnionych czegoś wyjątkowego!

Wesele z karaoke

Młoda para często decyduje się wprowadzić do weselnego planu jakieś atrakcje, by wszyscy lepiej się bawili. Oczywiście, najlepszą zabawę muszą mieć oni sami, ale jeśli goście będą świetnie się bawić, to i im będzie milej. A czy może być lepsza atrakcja, niż karaoke? Nie wszyscy pewnie będą chcieli wziąć w nim udział, ale po kilku kieliszkach na pewno rozrywka będzie przednia. Powstaną też super zdjęcia czy filmy, które będą stanowiły świetną pamiątkę na przyszłość. W dodatku pomysł ten nie jest wcale kosztowny – co także się liczy!

Fotobudka na weselu

Być może pomysł nie jest już unikatowy, ponieważ wiele osób korzysta w tej chwili z tej możliwości. Nie wszyscy jednak wiedzą, że taką fotobudkę można w ogóle pożyczyć – i jak świetną zabawę oferuje! Dzięki niej fotografie z wesela będą na pewno wyjątkowe! Wszyscy mogą po kolei pozować do zdjęć, a młoda para wraz z przyjaciółmi i rodziną będzie miała cudowne, wesołe pamiątki na przyszłość. Fotografie można bowiem wzbogacić jakimiś ciekawymi dodatkami – symbolami czy przebraniami, o które również warto się postarać.

Loteria fantowa dla gości

Ten pomysł jest oczywiście nieco kosztowny, ale fanty nie muszą być wcale szczególne. Coś słodkiego, coś śmiesznego, jakiś drobiazg do postawienia… Wszystko może być związane tematycznie z weselem, ale niekoniecznie. Taka loteria na pewno umili czas i zaangażuje wszystkich gości w zabawę. W końcu kto nie chciałby zyskać dodatkowego prezentu?

Wesele tematyczne

W tej chwili dobrze sprawdzają się wesela tematyczne – które mogą być skoncentrowane na tym, co najbardziej lubią młodzi małżonkowie, albo też co ich łączy. Może to być nawiązanie na przykład do korzeni jednej osoby, jeśli są zagraniczne, albo po prostu do wspólnej przeszłości. Wesele w typie słowiańskim, z motywami szlacheckimi, a może pełne nawiązań do fantasy, jeśli obie strony uwielbiają taką literaturę? W tej chwili wszystko jest możliwe!

Atrakcyjne pokazy

Ciekawe pokazy, które można zorganizować na weselu, na pewno uatrakcyjnią to wydarzenie. Młoda para często decyduje się na pokaz sztucznych ogni, ale warto wybrać coś innego! Może pokaz tańca z pochodniami, albo lotnicze atrakcje? Wszystko z pewnością będzie trochę kosztować, ale cudownie wzbogaci to ważne wydarzenie i na pewno zapadnie w pamięci zgromadzonych! Warto jednak dopasować charakter atrakcji do samego wydarzenia – nikt przecież nie chce, żeby sam fakt zaślubin został przyćmiony. We wszystkim powinien też tkwić jakiś miłosny wątek – na przykład dym z samolotu może ułożyć się w kształt serduszka!

Sprawdź również: https://quadrille.pl/oferta/wesele/