Srebro w pielęgnacji skóry

Srebro najczęściej kojarzy się z produkcją biżuterii. Ma ono jednak także niezwykłe właściwości, które w pozytywny sposób wpływają na stan skóry.

Nie każdy wie, że srebro ma niezwykle pozytywny wpływ na naszą skórę. Jest ono składnikiem wielu kosmetyków. Sprawdź, czy warto sięgać po kosmetyki z dodatkiem srebra.

Właściwości srebra

Srebro najczęściej kojarzy się z produkcją biżuterii. Ma ono jednak także niezwykłe właściwości, które w pozytywny sposób wpływają na stan skóry. Jest to tzw. srebro koloidalne. Wśród jego właściwości wymienić można m.in. właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Po zastosowaniu kosmetyków z zawartością srebra, na skórze powstaje pewnego rodzaju powłoka, która nie przepuszcza bakterii oraz wirusów.

Poza tym srebro pozytywnie wpływa na odporność organizmu. Przede wszystkim dlatego, że wspomaga odbudowę tkanek miękkich. Srebro działa na skórę w sposób antyseptyczny. Oznacza to, że chroni ono skórę przed różnego rodzaju drobnoustrojami.

Srebro a kosmetyka

Srebro koloidalne stosowane jest przede wszystkim w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała. Jakościowe produkty z tej kategorii znajdziesz w sklepie Calluna Medica. Najczęściej srebro obecne jest w takich produktach jak: płyny do golenia, płyny do płukania jamy ustnej, toniki na trądzik, czy środki do higieny intymnej. Wszystko dzięki właściwościom bakteriobójczym oraz odświeżającym srebra. Srebro koloidalne znaleźć można także w antyperspirantach oraz dezodorantach.

Środki ostrożności

Srebro w kosmetyce jest wykorzystywane tak często przede wszystkim ze względu na jego pozytywne oddziaływanie na skórę. Używając kosmetyków ze srebrem trzeba jednak zachować ostrożność. Należy przede wszystkim stosować je z umiarem. Ich nadmierne stosowanie może wywołać efekt uboczny w postaci srebrzycy. Objawem choroby może być niebieski lub niebieskoszary odcień skóry. Jeśli jednak kosmetyki z dodatkiem srebra będą stosowne rozsądnie, to żadnych skutków ubocznych nie trzeba się obawiać. Są to produkty bezpieczne.

Na co stosować kosmetyki ze srebrem

Preparaty kosmetyczne z dodatkiem srebra mają niezwykle pozytywne właściwości. Warto z nich korzystać zwłaszcza przy kilku konkretnych schorzeniach. Srebro można stosować m.in. w przypadku zmian skórnych. Dobrym produktem w tej sytuacji są emulsje w sprayu.

Srebro stosować można także na otwarte rany. Pomaga bowiem w likwidacji powierzchniowych stanów zapalnych. Srebro nie wywołuje pieczenia przy stosowaniu na ranę. Srebro koloidalne jest także niezwykle skuteczne trądzik. Można je nakładać na twarz za pomocą zwykłego patyczka kosmetycznego. Na koniec wspomnieć można jeszcze o tym, że srebro skutecznie radzi sobie z kurzajkami oraz brodawkami.