Szkło hartowane, folia ochronna na telefon i etui, czyli 3 skuteczne sposoby na ochronę smartfona

Wystarczyła chwila nieuwagi i… stało się! Nowiutki smartfon, który dopiero co został odebrany z salonu, właśnie wylądował na ziemi. Efekt? Nowoczesny wyświetlacz, który dotychczas robił imponujące wrażenie swoją wielkością i pięknymi kolorami, jest rozbity, a obudowa telefonu – popękana. W takiej sytuacji nie pociesza już nawet fakt, że elektronika działa prawidłowo. W końcu telefon ma nie tylko działać, ale też cieszyć oczy świetnym designem. Jeśli chcesz uniknąć takiego scenariusza, koniecznie przeczytaj nasz artykuł – dowiesz się z niego m.in. jak zabezpieczyć swój telefon przed podobnymi skutkami upadku.

Najnowsze smartfony – innowacyjne wyświetlacze

Najnowsze smartfony, które są dostępne w ofertach topowych producentów i operatorów komórkowych (np. https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml), zachwycają nie tylko rewelacyjnymi parametrami technicznymi, ale także doskonałym designem. Jednym z elementów, który ma duży wpływ na świetny wygląd flagowych modeli, jest wyświetlacz. Przykładowo, najnowszy Samsung Galaxy S10 uwodzi ekranem Quad HD+ o przekątnej 6,1”, który zapewnia realistyczne i żywe kolory oraz wysoki kontrast. Natomiast Xiaomi Redmi Note 7 imponuje zaskakująco dużym, 6,3-calowym wyświetlaczem Dot Notch, gwarantując tym samym niepowtarzalną przyjemność korzystania z trybu pełnoekranowego. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, jak dobre urządzenie posiadasz, w trosce o nie, warto sięgnąć po szkło hartowane lub folię ochronną na telefon.

Sposób nr 1: folia ochronna na telefon

Folia ochronna na telefon jest jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania wyświetlacza. Pamiętaj jednak, żeby kupować wyłącznie folie od znanych producentów – w ten sposób nie tylko skutecznie ochronisz ekran, ale też nie odczujesz żadnej różnicy w dotykowej obsłudze smartfona. W porównaniu do innych form zabezpieczania ekranu, folie ochronne są tańsze i niemal zawsze dobrze sprawdzają się w urządzeniach o wygiętym wyświetlaczu, ponieważ są bardzo elastyczne.

Proces naklejania jej na smartfon jest dość prosty – w pierwszej kolejności trzeba dokładnie wyczyścić ekran, aby nie pozostała na nim nawet drobinka kurzu, która mogłaby zniweczyć efekt i doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych bąbelków powietrza. Następnie należy usunąć wierzchnią warstwę folii i powoli, ostrożnie przykleić ją na wyświetlaczu.

Czy folie ochronne na telefon są najlepszą formą zabezpieczenia go przed zbitą szybką? Zdecydowanie nie – są bowiem mniej wytrzymałe od szkieł hartowanych, a niekiedy zdarza się również, że zaburzają kąty widzenia i przekłamują kolory.

Sposób nr 2: szkło hartowane na telefon

Szkło hartowane na telefon w porównaniu do taniej i giętkiej folii jest nie tylko lepszym, ale też droższym sposobem zabezpieczania ekranu. Już na pierwszy rzut oka, widać między nimi kilka różnic. Przede wszystkim szybka ochronna na telefon jest grubsza i sztywniejsza od folii, co pozytywnie wpływa na jej wytrzymałość i skuteczność w zakresie ochrony wyświetlacza.

Co więcej, szkło hartowane jest niezwykle proste w montażu. Choć postępować należy podobnie, jak w przypadku folii (dokładnie wyczyść ekran, używając do tego celu dołączonej ściereczki), to powłoka sama przykleja się do ekranu. W razie potrzeby możesz ją odkleić i ponownie osadzić na urządzeniu. Niewątpliwą zaletą szkła jest również fakt, że w żaden sposób nie utrudnia obsługi dotykowej, dzięki czemu korzystanie ze smartfona jest tak samo łatwe i komfortowe, jak bez żadnej dodatkowej ochrony ekranu.

Wskazówka: W poszukiwaniu odpowiedniej szybki ochronnej na telefon, zwróć uwagę na jej parametr twardości. Informacje na ten temat znajdziesz na opakowaniu. Im wyższy parametr, tym skuteczniejsza ochrona ekranu.

Sposób nr 3: ochronne etui na telefon

Aby zapewnić skuteczną ochronę wyświetlacza w telefonie, warto dokupić do niego specjalne etui. Obecnie w sklepach można znaleźć rozmaite modele – transparentne lub multikolorowe, zdobione fantazyjnymi grafikami, a także pokrowce personalizowane, z wykorzystaniem własnych zdjęć itd. Dzięki nim możesz nie tylko zabezpieczyć swój telefon przed uszkodzeniami spowodowanymi upadkiem, ale też wyrazić siebie, swoją osobowość oraz pasje!

Pokrowiec z klapką osłoni zarówno tył, jak i front urządzenia, zaś etui z miejscem na kartę płatniczą, gotówkę lub wizytówki z pewnością przypadnie do gustu entuzjastom praktycznych i funkcjonalnych gadżetów.