Tatuaż damski, a tatuaż męski – różnice

Uśmiechająca się kobieta z tatuażem

Tatuaże są popularną metodą zdobienia ciał – zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Jak łatwo się jednak domyślić, ozdoby płci żeńskiej, będą się znacząco różnić od tych, które wybiera płeć męska. O gustach jednak się nie dyskutuje i zapewne spotkamy mężczyzn z delikatnymi, lekkimi tatuażami, tak samo jak i kobiety z ciężkimi tatuażami biomechanicznymi.

Znaczenie i symbolika tatuaży

Symbolika tatuaży jest niezwykle szeroka, podobnie także jak ich znaczenie. Mężczyźni wybierają często steampunkowe motywy i mroczne wzory, kobiety zaś delikatne mandale lub cytaty. Główne znaczenie, mają tutaj preferencje osoby, jednak ze względu na płeć, możemy dostrzec pewne różnice. Czym zatem różni się tatuaż męski od damskiego?

Motywy steampunkowe i tatuaż biomechaniczny

Od dawna już tatuaże biomechaniczne, uważane są za tatuaże męskie. To właśnie panowie, najczęściej wybierają tego typu stylistykę. Jej wyróżnikiem są przede wszystkim elementy, które zastępują poszczególne części ciała. Mówiąc krótko, tatuaż ten ma imitować ukryte pod skórą mechaniczne wnętrze. Często są to fragmenty nóg, rąk, czy klatki piersiowej. Tatuuje się także elementy ścięgien i mięśni, tak by sprawiały one jak najbardziej realistyczne wrażenie.

Zwykle znaczenie tatuaży biomechanicznych jest znikome. W przypadku ozdoby steampunkowej sytuacja wygląda podobnie. Jednak zamiast elementów mechanicznych, kładzie się nacisk na elementy maszyn parowej. Tatuaże steampunkowe to przede wszystkim wysoka jakość i dbałość o precyzyjne wykonanie detali. Zwykle są one trójwymiarowe i jak najbardziej realistyczne. Istotne jest znalezienie wyspecjalizowanego tatuatora z wieloletnim doświadczeniem.

Chińskie znaki, cytaty i tribale

Zacznijmy od tego, że decydując się na napis w obcym nam języku, najlepiej sprawdzić dokładne tłumaczenie. Tatuaż to bowiem ozdoba na całe życie, a jedna literówka, może całkowicie zmienić znaczenie tatuaży. Otóż, na tego typu zdobienia, częściej decydują się kobiety.

Z reguły dzieje się tak, ze względu na symbolikę tatuaży, która dla płci żeńskiej ma ogromne znaczenie. Tribale, są popularne w przypadku obu płci. Jest to nic innego jak geometryczny wzór, który wykonywany jest jedynie czarnym tuszem. Początki tribali sięgają sztuki plemiennej, a coraz częściej także archaicznej.

Symbolika tatuaży– tribali jest niezwykle szeroka. Warto więc sprawdzić dokładnie znaczenie tatuażu. Wybierając wzór, który charakterystyczny był, np. dla plemiennych wojowników wysp Borneo, poznajmy co on dla nich znaczył, zanim zdecydujemy się nanieść ten wzór na skórę. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chętnie wybierają tego typu wzory, w pewien sposób identyfikując się ze społecznością z której wzór pochodzi. Jeśli chodzi zaś o chińskie znaki, dominują one wśród płci żeńskiej. Zaczerpnięte symbole, mogą nieść za sobą ogromne znaczenie, dlatego podobnie jak w przypadku cytatów i tribali, warto sprawdzić ich znaczenie.

W artykule na http://www.wyobraznia.eu/znaczenie-i-symbolika-tatuazy-10-najpopularniejszych-wzorow/ znajdziemy zestawienie dziesięciu najchętniej wybieranych wzorów tatuaży, zarówno przez mężczyzn jak i kobiety.

Delikatne kwiatowe motywy, mandal, a reprodukcje obrazów i grafik

Znaczenie tatuaży damskim. Kobieta z tatuażem

Źródło zdjęcia: http://www.arenastylu.pl

Kobiety zwykle dbają o to, by tatuaż nie pokrywał znacznej części ich ciał. Dlatego też dominują motywy kwiatowe w rozmaitych stylistykachJako typowo damskie tatuaże, uznaje się także mandale, które swoje początki mają w tradycji hinduskiej.

Są to tatuaże na bazie koła, które zawierają pewne elementy ornamentów. Kolejnym wzorem, niezwykle popularnym wśród kobiet są jaskółki pikujące w dół, wytatuowane na obojczykach.

Dodatkowo płeć żeńska często wykorzystuje motywy:

  • indiańskiego łapacza snów,
  • tarczy kompasu,
  • różane,
  • piór,
  • znaku nieskończoności.

Wśród tatuaży męskich z kolei, coraz częściej spotyka się reprodukcje obrazów i grafik. Zwykle mają one nawiązania do stylistyki botanicznej i pokrywają sporą część ciała.

Rękaw- typowy tatuaż męski

Rękaw jako tatuaż męski

Mężczyźni zdobiąc własne ciała są niezwykle odważni. Coraz częściej decydują się więc na rękaw, który zyskał sobie miano typowego tatuażu męskiego. Polega on na pokryciu wybranym wzorem całej ręki, od ramienia do nadgarstka. Można także zauważyć przejawiający się trend „black work”, czyli pokrycie skóry jednolitą, grubą warstwą czarnego tuszu. Tatuaże męskie potrafią zaskoczyć.

Kompozycja rękawa może być zarówno spójna i jednolita, a także może składać się z różnego rodzaju motywów, które nie zawsze muszą być ze sobą związane. Więcej na temat tatuaży rękawów znajdziesz na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/tatuaze-rekawy-dla-kobiet-i-mezczyzn-inspiracje-i-znaczenie/. Może patrząc na zaprezentowane w artykule zdjęcia zainspirujesz się?

Źródło: http://www.ikonastylu.pl