Wózek podnośnikowy elektryczny – kiedy warto go kupić?

Jezdniowe wózki widłowe, czyli popularne wózki widłowe to jedne z najważniejszych maszyn w logistyce magazynowej, które umożliwiają precyzyjne transportowanie na niewielkich odległościach, a także komfortowe magazynowania wielu ładunków. Coraz częstszym widokiem są wózki widłowe napędzane bateriami. Czytaj dalej i dowiedz się, kiedy warto nabyć elektryczne wózki widłowe.

Wózek podnośnikowy elektryczny, czyli wózek widłowy z napędem elektrycznym to coraz bardziej popularny rodzaj wózka widłowego, spotykany nie tylko w zagranicznych fabrykach i magazynach, ale także polskich centrach dystrybucyjnych. Przedsiębiorstwa chętnie nabywają tego typu pojazdy, ponieważ oferują wachlarz korzyści, których nie mogą zapewnić pozostałe typy wózków widłowych, a więc wózki widłowe hybrydowe oraz wózki widłowe z klasycznym napędem spalinowym.

Kiedy kupić wózek widłowy z napędem elektrycznym?

Elektryczny wózek widłowy to świetny pomysł, jeśli w Twoim przedsiębiorstwie muszą być respektowane rygorystyczne przepisy związane z niską emisją spalin, czy zapewnieniem możliwie jak najniższego poziomu hałasu. W takich okolicznościach wózki podnośnikowe elektryczne powinny być pojazdami pierwszego wyboru. To jednak nie koniec zalet wózków widłowych z ekologicznym napędem.

W wielu firmach wózki widłowe z silnikami elektrycznymi są pojazdami, które mają za zadanie jedynie rozładowywać, bądź załadowywać ładunki na samochody ciężarowe, pod warunkiem, że dany towar jest stosunkowo lekki i zapakowany na wygodnych paletach. Taka sytuacja jest związana z przekonaniem, że wózki widłowe elektryczne są słabszymi pojazdami, które nie dadzą rady z wielkogabarytowymi pojazdami.

Przekonanie o słabości elektrycznych napędów bierze się bez wątpienia z przeszłości, jaką mają za sobą elektryczne wózki widłowe. Jeszcze przed kilkoma laty, w większości przypadków elektryczne wózki widłowe były kompaktowymi, ale pozbawionymi mocy użytkowej pojazdami, które idealnie sprawdzały się z niewielkimi pakunkami w wąskich alejkach, ale miały problem z ciężkimi materiałami.

To jednak się zmieniło, ponieważ rosnące zainteresowanie ze strony klientów sprawiło, że producenci zaczęli inwestować w nowoczesne technologie. Rozwój prac nad elektrycznymi wózkami widłowymi sprawił, że tego typu pojazdy pojawiają się w wielu ciekawych odsłonach, także jako potężne pojazdy z dużą mocą.