Żel na zmęczone nogi ulgą dla zabieganych kobiet

Stopy aktywnych kobiet codziennie narażone są na bardzo duży ucisk, przegrzanie lub przemarznięcie, obtarcia czy nawet bolesne rany i podrażnienia. Wszystko to powoduje, że po całym dniu nogi i stopy wielu Pań często bywają zmęczone i opuchnięte, pojawia się uczucie ciężkości i napięcia. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się kosmetyki na zmęczone nogi, głównie dostępne w postaci żeli, które przynoszą ulgę oraz znacząco poprawiają krążenie oraz ogólną kondycję nóg.

Zapomnij o bólu i obrzękach z żelem na zmęczone nogi

Każda z nas wie, że stopy muszą wytrzymać wiele. Chodzenie w butach na wysokim obcasie lub bardzo cienkiej podeszwie, godziny spędzone w jednej pozycji, chłód, wilgoć, wysoka temperatura, intensywne treningi obciążające nogi – to jedynie kilka czynników, które codziennie wpływają na zdrowie dolnych kończyn. Każdy z nich nie pozostaje dla nas bez znaczenia. Jak zatem uporać się z dolegliwościami i zminimalizować ryzyko ich wystąpienia? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na używane dotychczas kosmetyki. Warto wykorzystać to, co oferują nam nowoczesne firmy kosmetyczne, jak choćby kojący żel na zmęczone nogi, który zawiera w sobie cenne składniki, takie jak wyciąg z kasztanowca, diosmina, hesperydyna i panthenol. Takie połączenie pomaga przynieść ulgę w bólu napięciu i uczuciu ciężkości. Nie bez znaczenia jest też jakość obuwia, w jakim codziennie chodzimy – warto wybierać te przewiewne, wykonane z naturalnych materiałów i dopasowane do warunków atmosferycznych. Podeszwa natomiast, powinna być elastyczna, dopasowana do profilu stopy, jednak nie powinna być zbyt cienka, ponieważ wtedy nogi nie mają niemal żadnej amortyzacji w starciu z twardymi chodnikami, a stopy i kolana narażone są wówczas na liczne kontuzje i stany zapalne.

Zabiegi pielęgnacyjne i właściwości żelu na zmęczone nogi

Na poprawę zdrowia i urody nóg wpływają także rytuały pielęgnacyjne. Nie trzeba jednak umawiać się kilka razy w tygodniu na kosztowny i czasochłonny zabieg w salonie kosmetycznym. Wystarczy jedynie systematyczne wykonywanie prostych mini-zabiegów w domowym zaciszu. W tym celu warto co jakiś zrobić stopom krótki masaż oraz regularnie używać nowoczesnych żeli na zmęczone nogi i stopy (http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/zel-kojacy-na-zmeczone-nogi-i-stopy/), które pomagają ukoić ból, zmniejszyć uczucie ciężkości, obrzęk i poprawić nawilżenie skóry. Taki kosmetyk dodatkowo przyjemnie chłodzi i poprawia przepływ limfy. Dzięki wyciągowi z kasztanowca oraz diosminie wzmocnione zostają też ścianki naczyń krwionośnych, co wpływa na wygląd nóg i minimalizuje ryzyko pojawienia się kolejnych obrzęków. Swoim nogom warto też od czasu do czasu przygotować ciepłą kąpiel z dodatkiem soli najlepiej takiej z minerałami z morza martwego, suszonej lawendy, mięty lub rumianku. Po niej należy dokładnie osuszyć nogi i stopy, a następnie posmarować je kremem lub żelem. Aby składniki zawarte w kosmetykach miały możliwość niemal całkowitego wchłonięcia, po ich zaaplikowaniu warto założyć na stopy cienkie bawełniane skarpetki. Sprawdzonym i skutecznym sposobem na pozbycie się obrzęków są także okłady z lodu lub z wilgotnego zimnego ręcznika przykładanego w miejsce wystąpienia opuchlizny. Takie zabiegi nie są kosztowne ani nie zajmują wiele czasu, dlatego są idealne dla zabieganych kobiet, zarówno dla przedsiębiorczych bizneswoman, jak i młodych mam, które chcą świadomie o siebie zadbać. Pokazuje to zatem, że wystarczy jedynie kilkanaście minut, aby zmęczone nogi odzyskały swój piękny i zdrowy wygląd i mogły dalej nieść nas przez życie!