Gdzie stosuje się śruby nierdzewne?

Macie zamiar niedługo kupić dobrej jakości śruby? Okazuje się, że coraz częściej wybierane są akcesoria zrealizowane ze stali nierdzewnej. Czym cechuje się taki właśnie komponent? W dzisiejszym wpisie dowiecie się również o tym, gdzie są stosowane tego typu elementy.

Stal nierdzewna – co trzeba o niej wiedzieć?

Popularność takich akcesoriów nie jest przypadkowa. Duże znaczenie w tym aspekcie ma główny komponent. Stal nierdzewna to grupa stopów stali cechująca się między innymi obniżoną zawartością węgla. Z tego komponentu są realizowane nie tylko śruby. Fachowcy produkują również przy użyciu takiego materiału podkładki, nakrętki, pręty gwintowane, wkręty, nity zrywalne itp. Jak wygląda tutaj skład chemiczny? Stopy stali nierdzewnej mają minimum 10,5% chromu oraz co najwyżej 1,2% węgla. To gwarantuje między innymi bardzo dobrą odporność na korozję. Jakie są inne cechy stali nierdzewnej? To także korzystny stosunek wytrzymałości w stosunku do wagi. Ten materiał charakteryzuje się również wytrzymałością i podlega recyklingowi. Wiele osób docenia elegancki wygląd oraz łatwość w temacie czyszczenia i obróbki. To powoduje, że z roku na rok zwiększa się ilość zastosowań elementów, które powstały właśnie z tego komponentu.

W jakich sytuacjach stosuje się takie śruby?

Elementy zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej mogą być stosowane na przykład do produkcji wyposażenia kuchennego. Nie inaczej jest uwzględniając aparaturę spożywczą. Statystyki pokazują, że śruby wykonane przy użyciu tego komponentu są też używane w trakcie montowania zewnętrznych balustrad metalowych, pawilonów handlowych lub tymczasowych namiotów magazynowych. Takie akcesoria znajdują zastosowanie w branży budowlanej, motoryzacyjnej, a także szeroko rozumianym przemyśle.

Bardzo popularne są między innymi śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem, czyli tak zwane zamkowe (DIN 603/ISO 8677/PN 82406). Akcesoria tego typu powiadają metryczny rodzaj gwintu i występują w trzech różnych klasach wytrzymałości. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem zostały bardzo dokładnie zabezpieczone przed korozją. Gdzie mogą być zastosowane? Na przykład biorąc pod uwagę wykonywanie połączeń konstrukcji drewnianych albo takich, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać akcesoria zamkowe, które są dzisiaj opisywane, także do skręcania elementów ogrodzeniowych, ławek lub płotów. Tutaj nie brakuje bowiem na 100% sporej uniwersalności.

Więcej o śrubach nierdzewnych dowiesz się na stalmut.pl/sruby-nakretki-podkladki-stal-nierdzewna/