Masz problem z wrastającym paznokciem? Podolog w Trójmieście wie, jak sobie z nim poradzić!

Jeżeli podczas chodzenia odczuwasz ból w okolicach płytki paznokciowej, całkiem możliwe, że masz problem z wrastającym paznokciem. Podolodzy z Trójmiasta w Gabinecie Zdrowej Stopy zdiagnozują schorzenie i zastosują odpowiednią metodę leczenia.

Co to jest podologia?

Stopy to ważna część ciała człowieka, ale niektórzy zaniedbywają swoje stopy i skutkiem tego są różne problemy. Dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo goleniowego jest podologia. Lekarzy, praktujące ten zawód, mają wiedzę z zakresu diabetologii, dermatologii, ortopedii, opatrywania ran. Także współpracują z chirurgami i ortopedami.

Kto może się zwrócić do podologa?

Tak naprawdę każdy, ale bardziej poważnie podchodzić do problemu ze stopami muszą osoby ograniczeni ruchowo oraz z wadliwym ustawieniem stopy i deformacją palców. Także pacjenci z chorobami skóry, kości i stawów oraz cukrzycą. A jeżeli na stopie pojawiają się brodawki, odciski lub modzele, jak najbardziej trzeba się zwrócić do podologa w Trójmieście.

Jakie są metody leczenia wrastającego paznokcia?

Wrastające paznokcie w Gdyni są częstym schodzeniem.  Podczas wizyty podolog w pierwszej kolejności ocenia, jak bardzo poważny jest problem i proponuje metodę leczenia. Ich jest kilka:

  • Usunięcie płytki paznokciowej
  • Usunięcie części płytki paznokciowej z macierzą
  • Usunięcie macierzy przy pomocy środków chemicznych
  • W ekstremalnych warunkach amputacja paliczka

Czemu paznokieć wrasta?

Przyczyną wrastającego paznokcia może być noszenie obuwia za małego rozmiaru oraz za szerokich wysokich obcasów, przeróżne wady stóp (np. płaskostopie, koślawość), urazy mechaniczne i genetyczne predyspozycje.

Pierwsza wizyta u podologa – co powinieneś wiedzieć?

Wizyta do lekarza to zawsze strach w oczach i burza emocji w środku, bo nie wiadomo czy będzie bolało i jaka diagnoza w końcu będzie. Ale lekarz z Trójmiasta zapewnia że nie trzeba się stresować. Przed wizytą do podologa najlepiej odświeżyć stopy, ale nie korzystać z kremów oraz maści. Jeżeli już były przeprowadzane zabiego w okolicach stóp, należy zabrać ze sobą całą dokumetnację medyczną. Dowiedz się więcej o pierwszej wizycie u podologa w Trójmieście.