3 powody, które zachęcają do nauki angielskiego

Język angielski jest uniwersalny, a zarazem ponadczasowy, więc przyda się w wielu sytuacjach życia codziennego, jak i zawodowego. Czy warto zatem się go uczyć? Z pewnością jest wiele zalet, które powinny zachęcić nas do uczenia się angielskiego. Nauka wymaga jednak dużo czasu, ale i systematycznego podejścia, co zdecydowanie opłaci się w przyszłości.

Swoboda komunikacji i poznawanie nowych ludzi

Ucząc się języka angielskiego, nabieramy większej swobody podczas rozmowy z innymi, a także chętniej zawieramy nowe znajomości. Nie obawiamy się, że kogoś nie zrozumiemy. Sprawne posługiwanie się językiem obcym daje ogromną szansę na poznanie wielu ludzi i nawiązywanie przyjaźni (nie tylko za granicą, ale i również w kraju). Gdy pracujesz w branży, która ma ciągły kontakt z klientem międzynarodowym, to znajomość języka angielskiego może okazać się kluczowa. Nauka języków obcych w dodatku poprawia pracę mózgu, a więc lepiej myślimy, zapamiętujemy i przyswajamy nowe rzeczy.

Większa szansa na lepsze zatrudnienie

Coraz większa liczba firm nawiązuje współprace z klientami i kontrahentami zza granicy. Potrzebują zatem pracowników, którzy dobrze posługują się językiem angielskim. Wielu pracodawców ceni sobie osoby, znające również Business English, a więc biznesową stronę angielskiego. To specjalistyczne słownictwo oraz zagadnienia, które są kluczowe podczas zawodowych spotkań, negocjacji, rozmów, czy prezentacji danych. Angielski biznesowy pożądany jest w branżach IT, sprzedaży, marketingu, finansów, logistyki, czy handlu. W dodatku pracodawcy oferują również lepsze wynagrodzenie oraz warunki zatrudnienia osobom, które biegle posługują się danym językiem obcym. Niekiedy przedsiębiorstwa same wychodzą naprzeciw swoim pracownikom, oferując im język angielski dla firm, czyli kursy specjalistyczne z zakresu Business English. Wówczas cała kadra pracownicza może skorzystać z takich możliwości.

Możliwość studiowania lub pracy za granicą

Niekiedy nauka języka angielskiego wiążę się ściśle z dwoma powodami – wyjazd za granicę na studia lub do pracy. To wtedy chętnie uczymy się języka, aby móc się podszkolić oraz oczywiście posługiwać nim na co dzień. Na studiach w innym kraju wręcz konieczna jest znajomość danego języka. Z kolei w przypadku pracy wiele ofert nie wymaga znajomości angielskiego. Będzie on jednak niezwykle przydatny podczas codziennych czynności poza miejscem pracy, np. w trakcie wizyty w sklepie, urzędzie, na poczcie lub u lekarza.

źródło zdjęcia: freepik.com