A może smartfon chińskiego producenta? TOP 3

Telefony chińskich brandów cieszą się rosnącą popularnością. Wielu użytkowników docenia je za dobry stosunek ceny do jakości, szeroki zakres możliwości oraz dobre wykonanie. W przyjaznej cenie można otrzymać naprawdę wiele. Telefony Xiaomi czy Oppo śmiało konkurują z telefonami Samsunga czy Sony. Poznajmy je bliżej – oto nasz TOP 3.

Niektóre marki chińskie mają już mocną pozycję na rynku – na przykład telefony Xiaomi cieszą się ogromną popularnością. Inne cały czas walczą o część użytkowników z nieco mniej zasobnym portfelem – jak m.in. Vivo czy Oppo. Poniżej znajdziesz kilka polecanych przez nas producentów i modeli chińskich telefonów.

Dobry stosunek ceny do jakości

Chińskie smartfony na początku budziły dużą nieufność, ale z czasem zyskały dużą popularność. W rankingach otrzymywały niezłe noty i zajmowały wysokie pozycje, bo oferują dobre parametry za bardzo atrakcyjną cenę. Aktualnie aż trzy brandy z Chin są w czołówce najpopularniejszych marek telefonów. Produkowane przez nie urządzenia nie są już postrzegane jak oferta „dla ubogich”.

TOP 3 chińskie marki smartfonów

Telefony Xiaomi. Największą popularność i zaufanie zdobyły smartfony Xiaomi, bo odpowiadają na potrzeby większości użytkowników, a także wpisują się w ich możliwości budżetowe. Za około 2000-3000 złotych można kupić Xiaomi Redmi 8 Pro, który będzie odpowiadał parametrom flagowca konkurencyjnych marek za dwa razy wyższą cenę!

W ofercie Xiaomi są telefony z różnej półki cenowej – od tańszych, przez średniaki, aż po flagowce. Marka pokazała konkurencji, że wydajność i dobra cena mogą iść w parze.

Smartfony Huawei. Huawei to trzeci producent smartfonów na świecie pod względem wielkości. Brand ten zapowiadał się pięknie, po czym przeżył poważny konflikt i kryzys. Marka wychodzi jednak na prostą. Słynie z urządzeń Premium, dedykowanych wymagającym użytkownikom. Dla mniej wymagających opracowano serię Y oraz P Smart, a dla osób stawiających na najwyższą jakość i funkcjonalność – urządzenia z linii Mate oraz z flagowej serii P.

Telefony Oppo. Ten producent zyskuje sławę dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i nowym technologiom w swoich smartfonach. Nic dziwnego, bo w ofercie Oppo są też inne urządzenia typu Smart. Od 2019 roku Oppo obecne jest na rynku polskim. Marka uzyskała nagrodę „Marka Roku” w plebiscycie Tech Awards 2020. Chińska marka intensywnie podbija światowy rynek smartfonów. Zajęła piątą pozycję na liście największych producentów smartfonów na świecie, m.in. po Samsungu czy Apple’u, markach świetnie nam znanych.