Adwokat z Wrocławia specjalizuje się w prawie rodzinnym

Prawo rodzinne należy do specjalizacji adwokata z Wrocławia, poza poradami prawnymi, podejmuje się on prowadzenia sprawy na każdym jej etapie. Spory rodzinne wynikają ze związków członków tej samej rodziny, najczęściej małżonków. Jednak to nie tylko postępowanie rozwodowe, ale także kwestia wypłaty alimentów, podziału odpowiedzialności za wychowanie dziecka i wiele więcej.

Adwokat z Wrocławia pomaga rozwiązać problemy w sporach rodzinnych

Każdy chciałby rozwiązać wszystkie problemy rodzinne bez angażowania osób postronnych. Ale w sytuacjach konfliktowych jest to prawie niemożliwe. Dlatego potrzebny jest adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym, który może rozwiązać wszystkie sprawy przed sądem, zgodnie z prawem. Przykładowo adwokat z Wrocławia nie tylko udzieli konsultacji, ale opracuje i przygotuje dokumenty i będzie reprezentował klienta w sądzie.

W jakich przypadkach konieczne jest zaangażowanie adwokata zajmującego się sporami rodzinnymi

  • Rozwód. Usługi adwokata są potrzebne w celu uzyskania porady, prawidłowego sporządzenia i złożenia pozwu, przyspieszenia procesu rozwodowego przy jednoczesnej ochronie praw klienta.
  • Podział nieruchomości. Adwokat pomoże przeprowadzić bez procesu (na podstawie umowy notarialnej), jeżeli nie ma innej możliwości w sądzie.
  • Alimenty. Prawnik udzieli porady w tej trudnej sprawie, pomoże podczas sprawy o ustalenie wysokości alimentów, będzie dochodził wypłacenia zaległych alimentów lub ich podwyższenia.
  • Pozbawienie praw rodzicielskich. Złożona kategoria, w której rozwiązanie można osiągnąć tylko przy pomocy specjalisty. Zakwestionowanie ojcostwa w przypadku prawnej odmowy alimentów na dziecko jest dość powszechne.
  • Kolejność uczestnictwa w wychowaniu dziecka (ustalanie harmonogramu spotkań). Najczęściej pomoc adwokata rodzinnego jest potrzebna w sytuacjach, gdy rodzic, który zajął się wychowaniem wspólnego dziecka po rozwodzie, odmawia spotkania z drugim rodzicem. Adwokat z Wrocławia pomoże prawnie ustalić miejsce, harmonogram i czas trwania spotkania z dzieckiem.

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia adwokata z Wrocławia?

Adwokat zajmujący się sporami rodzinnymi we Wrocławiu jest specjalistą, który jest dobrze zaznajomiony z tą dziedziną prawa. Ponadto jest to dobry psycholog, który jest w stanie rozładować napiętą atmosferę między małżonkami i działać konstruktywnie w sytuacji problemowej. Jest także profesjonalistą, który zachowuje tajemnice: osoby trzecie nie będą znać szczegółów konfliktu między małżonkami. Adwokat może bronić interesów jednej ze stron lub, jeśli to konieczne, działać, jako niezależny negocjator, wysłuchując argumentów każdej ze stron i oferując kompromisowe rozwiązania prawne.

Usługi adwokata rodzinnego z Wrocławia

Lista pomocy prawnej adwokata w rozwiązywaniu sporów rodzinnych obejmuje również inne kwestie:

  • Towarzyszenie w postępowaniu rozwodowym w sądzie
  • Pracowanie z dokumentacją we wszelkich obszarach sporów rodzinnych: umów, roszczeń, petycji, zaświadczeń dla organów opiekuńczych i tak dalej
  • Pełny zakres ustnych i pisemnych konsultacji w sprawach małżeństwa praw majątkowych stron, uzyskania prawa do wychowania dziecka, ustalenia ojcostwa
  • Pomoc w problematycznych kwestiach wspólnych pożyczek i długów po rozwodzie
  • Wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z rozwiązaniem małżeństwa i podziału nabytego majątku w trakcie trwania małżeństwa

Doświadczony adwokat z Wrocławia posiadamy wiedzę i doświadczenie praktyczne. Pracuje z problemami o dowolnej złożoności, zapewnia indywidualne podejście i chroni prawa zleceniodawcy.