Mobilny internet na kartę – ile kosztuje oferta bez limitu?

Obecnie oferty – zarówno na kartę, jak i abonament – z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami, są już niemal standardem. Wciąż jednak trudno znaleźć propozycję z mobilnym internetem bez limitu. Na kartę nie ma takich właściwie wcale. Niektórzy operatorzy oferują taką możliwość na abonament, ale warto dokładnie zapoznać się ze szczegółami, bo w praktyce często okazuje się, że po przekroczeniu pewnej liczby gigabajtów, prędkość internetu bardzo mocno spada lub możliwości korzystania z sieci są ograniczone w inny sposób. Czy istnieje zatem mobilny internet na kartę bez limitu, a jeśli nie – jaką ofertą go zastąpić?

Mobilny internet bez limitu – czy to w ogóle możliwe?

Biorąc pod uwagę coraz większe zapotrzebowanie na transfer danych wszystkich użytkowników mobilnego internetu,  trudno wyobrazić sobie, że na rynku pojawią się oferta mobilnego internetu bez limitu dopóki dominująca w Polsce będzie technologia 4G LTE. Takie oferty mogą się co prawda pojawiać, ale z gwiazdką, która wskazuje na dodatkowe obwarowania, na przykład ograniczenie prędkości lub możliwość korzystania tylko w określonych godzinach. Czy jednak można nazwać to mobilnym internetem bez limitu? Niekoniecznie. W Polsce powoli wprowadzana jest już sieć 5G, która – z bardzo dużym prawdopodobieństwem – pozwoli cieszyć się nielimitowanym internetem na kartę i abonament. Na tę technologię jednak przyjdzie użytkownikom jeszcze trochę poczekać.

Co zamiast mobilnego internetu bez limitu na kartę?

Skoro użytkownicy nie mogą na razie liczyć na oferty internetu bez limitu, w całym tego zwrotu znaczeniu, warto dokładnie przeanalizować możliwości dostępne na rynku, aby wybrać tę, która pozwoli korzystać z dostępu do sieci w sposób jak najbardziej komfortowy. Podejść można do tego na dwa sposoby. Po pierwsze – wybrać ofertę z największą dostępną liczbę gigabajtów lub taką, gdzie za określone działania otrzymuje się je w bonusie. Tak jest na przykład w taryfie Orange Free na kartę. Za każde doładowanie podwajana jest tam liczba gigabajtów. Przy doładowaniu za 200 złotych, można otrzymać nawet 200 GB bonusu. To jednak nie koniec, bo doładowując konto za pośrednictwem serwisu https://doladowania.orange.pl/, można liczyć na jeszcze 5 GB bez względu na kwotę. Różnica będzie dotyczyć jedynie czasu na wykorzystanie bonusu.

Podsumowując, warto powtórzyć, że decydując się na internet mobilny na kartę trudno liczyć na ofertę bez limitu, ale dzięki wyżej opisanym propozycjom, można mieć do wykorzystania tak dużo gigabajtów, że limit będzie wręcz nieodczuwalny.

Artykuł sponsorowany