Alkohol online: ranking BESTSELLER’s marzec 2020

Za nami jeden z bardziej specyficznych marców ostatnich kilku dekad. Globalna wioska zaciągnęła hamulec ręczny i zasiadła w domowym zaciszu, by przeczekać pandemiczne zagrożenie. Jak to wpłynęło na rynek alkoholi online? Które produkty kupowano najczęściej? Zerknijmy, skomentujmy… zasmakujmy!

Miejsce 3: Czysta wódka Khortysta

O włos wyprzedziła w rankingu sprzedażowym polską wódkę Pan Tadeusz, która staje się w naszym kraju ważnym trunkiem okolicznościowym, np. to często wybierany alkohol na wesele. Wódka Khortysta to propozycja zza naszej wschodniej granicy. Ukraińcy posiadają ciekawe marki wódek na swoim rynku, gdzie produkcja jest tak samo pieczołowicie dopracowana, jak tradycja związana z jej konsumpcją.

Wódka Khortysta to alkohol premium i za taki też uchodzi na naszym rodzimym rynku, o czym świadczy średnia cena, która kształtuje się mniej więcej na poziomie 27 – 30 zł za 0,5 L. Za świetny smak odpowiadają dwie kwestie: rewelacyjnej jakości woda, pobierana z krystalicznego źródła Chortyca, jak również sposób produkcji, oparty na siedmiokrotnym oczyszczaniu i filtracji. To łagodna czysta wódka – do smakowania zarówno schłodzona, jak i w temperaturze pokojowej, by wydobyć z niej wspaniały bukiet.

Miejsce 2: Wino Aviva

Wino słodkie jest w Polsce zdecydowanie bardziej popularne, niż w południowej części starego kontynentu. Wśród niekwestionowanych bestsellerów w tej kategorii od pewnego czasu króluje wino Aviva. Poznacie je po charakterystycznym głębokim kolorze brzoskwini (wino Aviva Pink Gold), niebieskim (wino Aviva Blue) lub mocnego różu (wino Aviva Rose). Wewnątrz gustownej butelki pływają maleńkie drobinki brokatu, sprawiając wrażenie, jakby w środku unosił się magiczny pył. Wino Aviva robi niesamowite wrażenie wizualne, dlatego też jest to wino słodkie, które bardzo często wybierane jest na prezent dla kobiet.

Wino Aviva, choć zachwyca wyglądem, ma też coś do zaoferowania pod kątem smakowym. To wino słodkie, lekkie i orzeźwiające, ma wyczuwalną nutę kwiatów i owoców cytrusowych, jest świetne do niezobowiązującej degustacji w gronie przyjaciół, np. na imprezie. Wino z brokatem jeszcze lepiej prezentuje się w wysokim, smukłym kieliszku. Taki alkohol na prezent zrobi niesamowite wrażenie – w sklepie alkohol-online.pl możecie zamówić je razem z ozdobną skrzyneczką z naturalnego drewna.

Fot. Najpopularniejsze wina różowe

Miejsce 1: Spirytus Kaliski

Trochę humorystycznie, a jednak można było się tego spodziewać: królem w „ranking alkoholi marzec 2020” jest niekwestionowanie kaliski spirytus. Pół litra tego wyrobu o zawartości alkoholu 95% z całą pewnością związany jest z marcową pandemią koronawirusa, choć zapewne znaleźli się wśród kupujących entuzjaści tego zbożowego alkoholu. Według oficjalnych danych alkohol o stężeniu przekraczającym 60% jest zabójczy dla wirusa. Spirytus Kaliski w równej mierze może zostać wykorzystany do dezynfekcji (np. rąk), jak i do produkcji domowych alkoholi, np. nalewek, o właściwościach pro zdrowotnych (np. nalewka z aronii, czarnej porzeczki lub pigwy).