Buty na zimę dla chłopca. Jakie wybrać?

boy lies on north pole snow

Buty zimowe dla dziecka to jeden z ważniejszych zakupów, gdy za oknami temperatura spada. Wybór śniegowców chłopięcych może nie być taki prosty, szczególnie jeśli robimy zakupy w pośpiechu, a dziecko kaprysi przy przymierzaniu kolejnej pary. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi podejmowanie decyzji zakupowej stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze!

Kwestia numer 1: dobór odpowiedniego rozmiaru

Każdy rodzic wie, jak szybko zmienia się rozmiar dziecięcej stopy. Rodzi się zatem pokusa, aby nowa para butów zimowych była od razu w nieco większym rozmiarze niż ten, który aktualnie nosi dziecko. Niestety, w tym przypadku planowanie na wiele miesięcy w przód nie zdaje egzaminu. To, że zakup butów na zimę w za dużym rozmiarze jest złym wyborem, potwierdzają dziecięcy ortopedzi. Pozorne oszczędności mogą spowodować nieprawidłowy rozwój stopy dziecka, a to z kolei otwiera drogę do licznych problemów i kosztownych konsultacji.

 

W jaki sposób odpowiednio zmierzyć rozmiar dziecięcej stopy?

Jednym z łatwiejszych sposobów określenia rozmiaru obuwia dziecięcego jest precyzyjne zmierzenie długości stopy dziecka. W tym celu warto sięgnąć po białą kartkę i poprosić dziecko, żeby stanęło na niej gołą stopą.Twoim zadaniem jest zdjęcie miary, czyli obrysowanie kształtu stopy, a następnie połączenie skrajnych punktów (w linii prostej od stopy do najdłuższego palca). Uzyskany wynik to długość stopy Twojego dziecka. Dobierając dla niego buty, dodaj 5-7 mm – w ten sposób masz już jasność co do tego, które obuwie zimowe dla malucha będzie odpowiednie. Tabele rozmiarów poszczególnych producentów znajdziesz na kartach produktów obuwia dziecięcego: https://www.51015kids.eu/dziecko/chlopiec/buty.

Kwestia numer 2: materiał wykonania obuwia

Materiał, z którego buty zostały wykonane ma kluczowe znaczenie. Jego zadaniem jest ochrona wrażliwej dziecięcej skóry przed nagłymi zmianami temperatur. Zimno i wilgoć mają niekorzystny wpływ na kości i stawy, a wychłodzenie stóp może dać niepożądany efekt w postaci przeziębienia. Dlatego buty – a dzięki temu stopa, powinny pozostawać jak najdłużej suche. Właśnie w tym celu producenci wprowadzają na rynek buty zimowe dla dzieci wyposażone w membrany Gore-tex. Ich zadaniem jest lepsze wentylowanie stóp, a zarazem ochrona przed ich wychłodzeniem. Ze względu na to, że dzieci lubią doświadczać codzienności w mocny sposób, wskakując w kałuże czy brodząc w śnieżnych zaspach, ich buty zimowe muszą wiele znieść. Materiał zatem powinien wykazywać właściwości wodoodporne oraz być łatwy w czyszczeniu. Rodzice na pewno skupią się na tym, aby wybrana przez nich para butów szybko wysychała.

Kwestia numer 3: wysokość cholewki

Kluczową kwestią wpływającą na codzienny komfort dziecka w okresie jesienno-zimowym jest wysokość cholewki. Chroni ona nogi na wysokości kostek przed przemoczeniem i wyziębieniem. Może też dodatkowo osłaniać nogawki spodni przed przeniknięciem do nich wody. Wybierając buty zimowe dla chłopca, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ten aspekt.

Artykuł sponsorowany.