Święta Bożego Narodzenia w podróży? Dlaczego nie!

Święta Bożego Narodzenia nie wszystkim kojarzą się pozytywnie. Niektórzy chcieliby najzwyczajniej oderwać się od przygotowań i uniknąć przedświątecznej gorączki. Warto wtedy pomyśleć nad krótkim lub nieco dłuższym urlopem, który oczywiście spędzimy poza domem. Dlaczego czasami lepiej spędzić święta w sposób alternatywny i gdzie warto się wybrać zimową porą?

Spokój zamiast stresu

Większość osób z pewnością pamięta święta Bożego Narodzenia ze swojego dzieciństwa jako bajkowe, pełne magii i radości wypełniającej cały dom. W dorosłym życiu wyglądają one zupełnie inaczej – gdy trzeba posprzątać całe mieszkanie, przygotować wigilijną kolację i dodatkowo zakupić prezenty dla wszystkich, Boże Narodzenie przestaje kojarzyć się pozytywnie. Niektórzy kontynuują świąteczne przygotowania dla swoich dzieci, inni dla tradycji, lecz coraz więcej osób decyduje się spędzić ten czas w zupełnie inny sposób. Jeśli już sama myśl o świętach wywołuje dreszcze, warto sprawdzić, jaką ofertę przygotowały biura podróży – krótszy lub dłuższy urlop to idealny sposób na spędzenie Bożego Narodzenia z dala od zgiełku. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które nie czują już magii świąt, nie chcą jednocześnie ich celebrować, lub potrzebują relaksu i odpoczynku zamiast ciągłej gonitwy. 

Gdzie warto wybrać się zimą?

Rozważając, w jakim kierunku udać się na urlop, na myśl przychodzi przede wszystkim egzotyka. To właśnie w Egipcie, Tunezji czy Dubaju znajdziemy teraz piękną pogodę. Możemy również wybrać się nieco dalej, na przykład na Dominikanę czy do Meksyku. Tam z pewnością będziemy mogli spędzać całe dnie na plaży, korzystając ze słońca. Zimowe wakacje nie muszą być drogie – w ofercie Last Minute zapłacimy za nie już 2500-3000 zł za osobę, w zależności od wybranego miejsca. Jeśli z jakichś powodów nie możemy pozwolić sobie na urlop w ciepłych krajach, warto przenieść się do nich chociażby mentalnie, wsłuchując się w Tajemnice Hoteli Dubaju audiobook. Tego rodzaju rozrywka stanowi alternatywę dla książki w papierowym wydaniu, jednocześnie pozwalając oderwać się od codzienności. Audiobooków możemy też oczywiście słuchać, odpoczywając na plaży czy w hotelowym SPA. 

Święta w hotelu alternatywnym rozwiązaniem

Coraz więcej osób nie chce uczestniczyć w przedświątecznych przygotowaniach, nie ma też zamiaru brać udziału w wigilijnym, rodzinnym spotkaniu. Niemniej jednak trudno im zrezygnować z tradycji, zamieniając błyszczącą się choinkę na egzotyczną palmę. W takim przypadku warto zdecydować się na rozwiązanie pośrednie, a więc święta w hotelu, którego obsługa przygotuje pokoje, wieczerzę wigilijną, a także inne atrakcje. Obecnie coraz więcej hoteli oferuje tego typu usługę, a niektóre pakiety przedłużone są aż do nowego roku. Najlepiej wybrać się w góry, gdzie są największe szanse na śnieg. Narciarze mogą udać się na stok, inni natomiast spacerować górskimi szlakami po sytym, świątecznym obiedzie. Spędzanie świąt w hotelu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i rodziny, zyskuje na popularność. Wiele osób uważa, że to jedyny sposób, aby jednocześnie móc kultywować tradycję i trochę odpocząć. Niemniej jednak należy pamiętać, że oferty wyprzedają się bardzo szybko, dlatego w najlepszych hotelach miejsca trzeba rezerwować już w listopadzie. Oczywiście, w grudniu też można znaleźć ciekawe propozycje, lecz i tak nie warto czekać na ostatnią chwilę. Rezerwując z wyprzedzeniem, można liczyć na nieco atrakcyjniejsze ceny, co nie jest obojętne zwłaszcza w przypadku, gdy wybieramy się na święta większą rodziną.

Spędzanie świąt Bożego Narodzenia na podróży nie jest dziś niczym niespotykanym – na takie rozwiązanie z roku na rok decyduje się coraz więcej osób, w dodatku w różnym przedziale wiekowym. Do wyboru jest wiele ciekawych kierunków. Jeśli chcemy skorzystać z pięknej pogody, warto wybrać się do ciepłych krajów, stawiając na egzotykę. Możemy również skorzystać z oferty hoteli krajowych, które proponują zorganizowanie świąt na własną rękę. Goście natomiast mogą jednocześnie kultywować tradycję i spędzić czas dokładnie tak, jak chcą, bez pośpiechu, stresu i zbędnego zdenerwowania.