Chcesz pozbyć się wrastających paznokci? Pomoże Ci w tym podolog!

Każdy, kto choć raz w życiu zetknął się z problemem wrastających paznokci, wie doskonale, że jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, o której wolałby nie pamiętać. Obcinanie paznokci, tylko pogłębia ból, który i tak jest bardzo dokuczliwy. Podamy Ci kilka domowych sposobów na pozbycie się wrastających paznokci i doradzimy, kiedy warto udać się do podologa.

Jakie są przyczyny wrastających paznokci?

Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Bardzo często wynika on z uszkodzenia płytki paznokciowej. Wrastające paznokcie zazwyczaj dotyczą dużego palca u stopy. Wystrzegaj się noszenia zbyt ciasnego obuwia, zbyt krótkiego obcinania paznokci lub wycinania bocznych krawędzi płytek, ponieważ wszystko to może prowadzić do wrastania paznokci. Z angielskiego ta dolegliwość ma nawet dość ładną nazwę ,,otulony paznokieć” (embedded nail). Inne przyczyny tego schorzenia to na przykład: mechaniczne uszkodzenia palucha, geny, wady stóp, szybkie tycie. Jeżeli zauważysz, że masz do tego skłonności, to jak najszybciej udaj się do podologa.

Jak poradzić sobie z problemem wrastających paznokci?

Na pewno w takiej sytuacji samodzielne obcinanie paznokci nie jest dobrym pomysłem. Tylko sobie zaszkodzisz. Nie straszymy, tylko ostrzegamy. Możesz skorzystać z domowych sposobów, idź do apteki do jakiś środek na tę dolegliwość, odwiedzić gabinet kosmetyczny, podologa, a w ostateczności chirurga.

Gdy paznokcie wrastają, domowe sposoby nie pomogą

Musisz jeszcze pamiętać o tym, że o wiele przyjemniejsza jest profilaktyka niż leczenia. Właśnie dlatego powinieneś nosić wygodne buty z przestrzenią na palce, odpowiednio obcinać paznokcie oraz stosować kosmetyki do pielęgnacji stóp i takie, które zmiękczają płytkę paznokciową. Jeżeli natomiast chodzi o domowe sposoby, to możesz je zastosować tylko i wyłącznie w przypadku, gdy na stopach nie masz żadnych ran, ani stanów zapalnych. Jednym z nich jest moczenie nóg w gorącej wodzie z szarym mydłem, z płatkami owsianymi albo z kilkoma łyżkami soli. Zaznaczamy, że podolodzy zgodnie jednak odradzają próby leczenia schorzeń stóp domowymi sposobami. We Wrocławiu polecamy wybrać się na wizytę do Ortogenic Anatomia Sukcesu, aby poznać profesjonalne i skuteczne metody leczenia.

Gdy problem jest zaawansowany, potrzebujesz podologa

Jeżeli natomiast jesteś już na takim etapie, że zauważyłeś, że Twoje paznokcie zaczęło wrastać, żadne domowe sposoby i preparaty z apteki Ci nie pomogą. Od razu, gdy zauważysz zaczerwienienie wokół palców u stóp, zapisz się na wizytę go gabinetu podologicznego. Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym większa pewność, że unikniesz bólu, a terapia będzie szybka i skuteczna. Jeśli poszukujesz wypróbowanego podologa we Wrocławiu, to zachęcamy do zajrzenia na tę stronę: www.ortogenic.pl.