Chcesz się zapisać na warsztat lub kurs z obszarów związanych ze sztuką? Zobacz, gdzie możesz się szkolić w tym kierunku w Warszawie

Warsztaty malarstwa w Zamku Królewskim czy Muzeum Narodowym lub kurs rzeźby w Łazienkowskiej Formierni, to tylko niektóre propozycje z szerokiej oferty warszawskich działań edukacyjnych z zakresu sztuki. Pobieranie nauk w otoczeniu przepełnionym dziełami wielkich artystów to niezapomniane przeżycie i z pewnością inspirujące doznania, które ułatwią rozwój umiejętności.

Nauka i sztuka

Jednym z najlepszych miejsc na szkolenia z zakresu sztuki jest Warszawa. Wydarzenia kulturalne, w które obfituje dodatkowo będą wspaniałym uzupełnieniem kursu. Można pójść na wernisaż lub wystawę, wziąć udział w evencie lub zaangażować się w działalność jednej z wielu galerii w charakterze wolontariusza.

Kursy malarstwa i rysunku

Pracownia Działań Muzealnych Muzeum Zamku Królewskiego organizuje kurs malarstwa i rysunku pt.: „Sztuka starannego malarstwa”. Zajęcia prowadzone są przez artystę plastyka. Mogą w nich wziąć udział osoby bez wcześniejszego przygotowania rysowniczego. Na Zamku Królewskim organizowane są również warsztaty fotograficzne dla młodzieży.

Łazienki Królewskie to miejsce, w którym można kształcić się z wielu dziedzin związanych ze sztuką niezależnie od wieku. Kursy rysunki realizowane są zarówno dla dzieci w wieku 7-10 lat, młodzieży, dorosłych i seniorów. Ponadto odbywają się również cykliczne wykłady i dyskusje tematyczne oraz oprowadzania kuratorskie po wystawach.

Kolejnym miejscem w Warszawie, w którym można uczyć się rysować jest Akademia Sztuk Pięknych. Uczelnia przygotowała cykl warsztatów dla osób nie będących studentami. Techniki malarskie można również zgłębiać podczas nauki m. in. w Muzeum Narodowym oraz Centrum Artystycznym Sztukarnia.

Kursy rzeźbiarskie

Formiernia w Łazienkach Królewskich to miejsce, w którym tworzy się rzeźby techniką odlewniczą. Wykorzystywane do tego są tradycyjne, używane przed wiekami narzędzia. Tego rodzaju zajęcia to nie tylko wspaniała zabawa, ale również okazja do poznania warsztatu dawnych rzeźbiarzy. Innym miejscem, w którym można uczyć się rzeźbiarstwa w Warszawie jest: Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Galeria Kontrastownia, która ma również w ofercie kursy przygotowawcze na ASP.

Kursy wokalne i aktorskie

Sztuki aktorskiej w czasie kursów można się uczyć m. in.:w: Warszawskiej Szkole Filmowej, Atelier Aktorskim Agnieszki Pilaszewskiej i Doroty Nowakowskiej, Teatrze Kontrapunkt oraz Akademii Sztuki i Kultury.

Z kolei lekcje śpiewu oferują takie miejsca, jak: Stage Voice, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Warsaw Vocal Studio.