Czy warto kupić kajak turystyczny jednoosobowy?

Posiadanie własnej łodzi nie jest wbrew pozorom takie proste: sam zakup to jedno, ale…gdzie ją przechowywać? Możliwe, że kajak turystyczny jednoosobowy stanowi rozwiązanie tego problemu – zajmuje naprawdę niewiele miejsca, jest lekki, a przy tym wszystkim cena wydaje się być korzystna. Jaki zatem wybrać i gdzie go kupić?

Kajak turystyczny jednoosobowy marki Pelican

Biorąc pod lupę kajaki turystyczne jednoosobowe nie sposób pominąć największego producenta kajaków na świecie – kanadyjskiego Pelicana. Pelican obecny jest na rynku już od kilkudziesięciu lat i przez cały ten czas świetnie sobie radzi. Posiada grono zadowolonych konsumentów na każdym kontynencie. Dotarł także do Polski i trzeba przyznać, że i u nas cieszy się sporą popularnością. Każdy kajak turystyczny jednoosobowy Pelicana charakteryzuje się:

  • możliwie najniższą wagą, co przekłada się na łatwość w przechowywaniu oraz w transporcie.
  • solidnością – nowoczesna technologia w połączeniu z mocnymi, trwałymi materiałami gwarantuje odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Kajak turystyczny jednoosobowy Pelican jest w stanie wytrzymać naprawdę solidne wstrząsy i uderzenia – a o te nietrudno w przypadku nierównego dna.
  • stabilnością – Pelican posiada w swojej ofercie także modele przystosowane do wędkowania na stojąco. Myślę, że już sam fakt możliwości przyjęcia takiej postawy w kajaku mówi sam za siebie.
    dobrym prowadzeniem i łatwością utrzymania kursu – tak, aby każdy (również osoby początkujące) dał sobie radę.
  • komfortem użytkowania – kajaki turystyczne jednoosobowe od Pelicana wyposażone zostały w wygodne siedzenia, które umożliwiają długie kajakowanie w komfortowej pozycji.
  • możliwością poddania recyklingowi – dobro środowiska to coś, co zawsze powinno leżeć nam na sercu. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy zalewają nas tony plastiku.
  • no i…niską ceną. Cały pakiet (łącznie z kamizelką asekuracyjną, wiosłem, a nawet workiem wodoszczelnym) możesz nabyć już za mniej niż 2 tys. złotych!

Polski producent kajaków – Aquarius

Aquarius posiada bardzo bogatą ofertę kajaków: znajdziesz w niej nie tylko kajak turystyczny jednoosobowy, ale także modele przystosowane do wycieczek dla całej rodziny. Aquarius posiada swoją siedzibę na Pomorzu i już od ponad 40 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją kajaków. Wyroby tej marki znajdziesz w niemal każdej wypożyczalni sprzętu wodnego na terenie naszego kraju. Cieszy się uznaniem wybitnych podróżników, którym niejednokrotnie przychodzi zmagać się z trudnymi, ekstremalnymi warunkami. Na uwagę zasługują przede wszystkim kajaki morskie: długie i smukłe, pozwalające na pokonywanie wysokich fal. Ponadto Aquarius zajmuje się wyrobem wysokiej klasy kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych – wszystkie spełniają ogólnie obowiązujące światowe normy. Kamizelki asekuracyjne Aquarius cechują się lekkością i solidną konstrukcją. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie ograniczać swobody ruchów użytkownika, a przy tym zapewniać maksimum bezpieczeństwa. Dlaczego Aquarius został przeze mnie wyróżniony? Nie tylko dlatego, że jest polski (a rodzimą gospodarkę należy przecież wspierać), ale także dlatego, że jest po prostu dobry i niesamowicie tani.

Najbogatsza oferta

Jeżeli zainteresował Cię któryś z wymienionych powyżej producentów kajaków turystycznych jednoosobowych, to koniecznie zajrzyj na stronę www.gokajak.com, gdzie znajdziesz nie tylko bardzo bogaty wybór tego rodzaju łodzi, ale także wszelkie inne, niezbędne akcesoria do podjęcia aktywności na wodzie. Zapoznaj się z ofertą Aquariusa i Pelicana. Spójrz także, co proponuje FeelFree, Dag Kayaks czy Sea Bird Design. Wszystkie te marki są godne polecenia.