Dla jakich pojazdów skierowany jest auto detailing?

„Czyste i lśniące niczym prosto z salonu…” – to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych komplementów, dotyczących zadbanych samochodów. Wielu osobom utrzymanie tak doskonałego wyglądu auta przy jego intensywnej eksploatacji wydaje się niemożliwe. Tymczasem, dzięki starannie dobranym środkom oraz odpowiednim usługom wykonywanym przez profesjonalistów, nawet kilkunastoletni samochód może wyglądać tak dobrze, jakby dopiero niedawno zjechał z taśmy produkcyjnej.

Czym jest auto detailing?

Oczywiście do osiągnięcia tak spektakularnych efektów nie wystarczy zwykłe mycie samochodu. Coraz szersze grono właścicieli aut osobowych oraz dostawczych decyduje się na skorzystanie z usług specjalnych salonów detailingowych, w których pojazdy zarówno z zewnątrz, jak i od środka poddawane są kompleksowym zabiegom pielęgnacyjnym. Auto detailing obejmuje takie czynności jak m.in.:

– dokładne mycie całego samochodu z zewnątrz,

– regeneracja reflektorów,

– polerowanie oraz usuwanie drobnych rys i ubytków lakieru,

– aplikacja specjalnych powłok ochronnych,

– kompleksowe czyszczenie tapicerki,

– usuwanie przykrych zapachów z wnętrza kabiny,

– nabłyszczanie poszczególnych elementów wewnątrz pojazdu,

– zabezpieczanie przed zabrudzeniami, odświeżanie wnętrza kokpitu.

Jakie pojazdy mogą być poddawane auto detailingowi?

Być może spotkałeś się z opinią, że detailing opłaca się wyłącznie w przypadku nowych lub maksymalnie kilkuletnich pojazdów, w odpowiednio dobrym stanie wizualnym i technicznym. Nic bardziej mylnego – z usług salonów detailingowych korzystają zarówno właściciele najnowszych roczników aut, jak i posiadacze kilkunastoletnich wozów. Można więc stwierdzić, że jeśli kochasz swój samochód, chcesz czuć się w nim dobrze, zależy Ci na jego efektownym wyglądzie i odpowiednim zabezpieczeniu, to auto detailing jest właśnie dla Ciebie.

Auto detailing dla nowych samochodów

W przypadku stosunkowo nowych aut oraz tych, które z salonu wyjechały niedawno, usługi detailingowe pozwalają wyeksponować wszystko to, co w samochodzie najlepsze. Odpowiednia pielęgnacja zabezpieczy lakier przed trudami eksploatacji oraz pomoże utrzymać czystość i przyjemny zapach wewnątrz pojazdu. Właściciele nowych samochodów często decydują się na aplikację powłok diamentowych lub kwarcowych, które tworzą na powierzchni karoserii niewidzialną warstwę ochronną, zabezpieczając lakier na wiele lat.

Bardzo często auto detailing wykonywany jest również w przypadku modeli pokazowych oraz wystawowych. Profesjonalna pielęgnacja w tym przypadku pozwala jeszcze lepiej wyeksponować walory estetyczne, podkreślając charakterystyczny styl pojazdu.

Auto detailing dla samochodów używanych

Baster Garage bardzo często wykonujemy profesjonalne usługi detailingowe w samochodach z kilkuletnią, a także kilkunastoletnią historią. W przypadku starszych aut usługa pozwala przywrócić ich blask, a prace koncentrują się na dokładnym umyciu auta oraz starannym czyszczeniu i odświeżeniu całego kokpitu. Dobór profesjonalnych środków czyszczących oraz wiedza i doświadczenie ekspertów sprawiają, że nawet mocno wyeksploatowane pojazdy, z widocznymi śladami użytkowania, mogą wyglądać tak dobrze, jak nowe.