Dlaczego deska do pływania sup zyskuje na popularności?

Sezon letni staje się w Polsce z roku na rok coraz gorętszy i dłuższy. Sprzyja to wszelkiej outdoorowej aktywności, w tym przede wszystkim sportom wodnym. Deska do pływania sup to rzecz, którą można już zauważyć na niemal każdym kąpielisku. Dlaczego stała się tak popularna? Co kryje się za jej fenomenem? Jaką wybrać i gdzie ją kupić? Ile kosztuje? Mnóstwo pytań…a odpowiedzi poniżej.

Deska do pływania sup dla każdego!

Deska do pływania sup jest niesamowicie wszechstronna i myślę, że właśnie dlatego stała się tak powszechnie lubiana. Każdy może z niej korzystać: dorośli i dzieci, kobiety i mężczyźni, osoby wysportowane i te mniej obeznane w tym temacie…Krótko mówiąc: dosłownie każdy. Nauka korzystania z deski do pływania sup zajmuje zaledwie kilka minut. Zaczynasz wiosłować na kolanach, a gdy poczujesz już odpowiednią stabilność przechodzisz do pozycji stojącej. I to tyle! Deska do pływania sup stanowi źródło świetnej zabawy w wodzie dla całej rodziny. A jeżeli jesteś ambitnym sportowcem i zależy Ci na pokonywaniu swoich własnych barier oraz osiąganiu ponadprzeciętnych wyników, to deska do pływania sup również Ci to umożliwia! Wystarczy jedynie wybrać jej odpowiedni rodzaj. No właśnie…Czyli jaki?

Dostępne warianty desek do pływania sup

Deska do pływania sup występuje w czterech podstawowych kształtach. Każdy z nich został stworzony z myślą o innym przeznaczeniu. Pozwól, że poniżej Ci to opiszę:

  • deska do pływania sup typu “Race” – niesamowicie długa i smukła. Jak sama jej nazwa wskazuje (“race” – z ang. “wyścig”) została zaprojektowana z myślą o osiąganiu zawrotnych prędkości. Jest na niej dość trudno osiągnąć stabilną pozycję, dlatego też nie zaleca się jej osobom początkującym.
  • deska do pływania sup typu “All round” – najbardziej wszechstronny model, z którego najczęściej korzystają rodziny z dziećmi. Oferuje świetną stabilność, dlatego też idealnie nadaje się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem na SUPie.
  • deska do pływania sup typu “Touring” – ta deska to lekki kompromis między stabilnością a prędkością. Nieco szersza i krótsza od “Race”. Dedykowana jest długim, całodziennym wyprawom po akwenie.
  • deska do pływania sup typu “Surf” – bardzo długo ten rodzaj deski obecny był w naszej podświadomości jako element – można by powiedzieć – iście filmowy. To właśnie na takich deskach surferzy łapią olbrzymie, wysokie fale, których niestety próżno szukać w Polsce.

Deska do pływania sup – twarda czy pneumatyczna?

To kolejne zagadnienie, nad którym należy się zastanowić przed dokonaniem zakupu swojej pierwszej deski do pływania sup. Czy będziesz miał w domu wystarczająco miejsca na trzymanie przez cały rok sztywnej, twardej deski? Pamiętaj, że musi być ona przechowywana w określonych warunkach: musi to być miejsce suche, nienasłonecznione, z dala od pazurków domowych pupili. Jeżeli o mnie chodzi, to gorąco polecam zaopatrzyć się w pneumatyczną deskę do pływania sup, ponieważ – szczerze mówiąc – oferuje ona wcale nie gorsze osiągi od swoich tradycyjnych, sztywnych odpowiedników, a przechowywanie jej nie stanowi najmniejszego problemu: w stanie spoczynku mieści się w niewielkim plecaku, który zazwyczaj jest dołączany w zestawie. No właśnie! Zestawy – o których mowa – zawierają wszystkie niezbędne elementy do napompowania i korzystania z deski do pływania sup. Najkorzystniej cenowo wypadają te na stronie https://gosup.pl/, na którą gorąco Cię zapraszam. Znajdziesz tam tylko markowe, wysokiej klasy deski do pływania sup, które posłużą Ci przez wiele lat.