Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego biura rachunkowego?

Prowadzenie firmy jest związane z koniecznością pamiętania o wielu rzeczach. Jedną z nich jest prowadzenie firmowej księgowości. Prowadzeniem księgowości można zajmować się samemu, ale rozsądniejsze wydaje się zlecenie tych czynności profesjonalnemu podmiotowi.

Samodzielne prowadzenie księgowości jest jednak dość ryzykowne – jeśli nie znamy się na tym wystarczająco dobrze, bardzo łatwo tu o pomyłkę, która może nas słono kosztować. Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

1. Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy

Przy świadczeniu usług księgowych może dojść do pomyłek. W przypadku korzystania z usług biura rachunkowego, wszelka odpowiedzialność za niedociągnięcia leży po jego stronie. Przed konsekwencjami pomyłek biura rachunkowego chroni nas polisa ubezpieczeniowa, do której wykupienia zobowiązane są wszystkie podmioty świadczące usługi rachunkowe. Jeśli pojawią się jakiekolwiek błędy w związku z efektami świadczonych usług księgowych, odpowiedzialność finansowa za pokrycie ewentualnych kosztów spoczywa po stronie biura rachunkowego.

2. Oszczędność czasu

Można z całą pewnością stwierdzić, że profesjonalna obsługa księgowa to oszczędność czasu. Nie dość, że dzięki powierzeniu prowadzenia księgowości firmy podmiotowi zewnętrznemu, zaoszczędzony czas można przeznaczyć na rozwój firmy to z uwagi na powszechną digitalizację danych księgowych, zwiększa się dynamika działania biura rachunkowego, a my możemy korzystać z nieograniczonego dostępu do dokumentów księgowych. Elektroniczna forma większości dokumentów księgowych sprawia, że współpraca na linii przedsiębiorca – biuro rachunkowe przebiega szybko i sprawnie, co również przekłada się na oszczędność czasu, pieniędzy oraz przede wszystkim nerwów.

3. Oszczędność pieniędzy

Zlecając prowadzenie księgowości profesjonalnemu podmiotowi odpadają koszty np. oprogramowania księgowego czy zatrudnienia wykwalifikowanego księgowego, który prowadziłby księgowość w firmie. Zlecenie tych usług profesjonalnemu biuru księgowemu jest tańsze, a jakość usług jest często nawet wyższa. Należy pamiętać, że kompleksowa obsługa księgowo-kadrowa wymaga zatrudnienia kilku pracowników, którzy te zadania mieliby wykonywać. Co więcej, usługi księgowe są kosztem firmy i mogą zostać odliczone celem zmniejszenia podatku dochodowego.

Podsumowując, korzystanie z usług biura rachunkowego to przede wszystkim ogromna wygoda, która gwarantuje komfort i skupienie się na prowadzeniu firmy. Decydując się na powierzenie księgowości specjalistom zyskujemy pewność, że wszystkie finansowo-ekonomiczno-administracyjne sprawy dotyczące naszego przedsiębiorstwa spoczywają w dobrych rękach.