Dlaczego warto wybrać bramy uchylne do garażu?

Brama garażowa to niezbędny element w domu, w którym właściciele posiadają samochód. Na rynku istnieje wiele rodzajów bram w postaci uchylnych, segmentowych czy rolowanych. Wielkim zainteresowaniem cieszą się te uchylne, zapewne przez wzgląd na swoją funkcjonalność. Dlaczego jednak warto zdecydować się na bramę tego typu?

Jakie zalety posiada brama uchylna?

Bramy uchylne to jedne z popularniejszych rodzajów, najczęściej wybieranych do domów jednorodzinnych. Wielu na pewno zadaje sobie pytanie, co to są bramy uchylne? Jest to jedno z wrót garażowych, które posiada skrzydło wykonane z solidnej ocynkowanej stali, a cała jego konstrukcja składa się z blachy trapezowej. Warunkiem zamontowania owej bramy jest szerokość naszego garażu w wymiarach od 2250 do 3125 mm.

Bramy uchylne posiadają wiele zalet, głównym plusem jest zdecydowanie solidna konstrukcja, dzięki której urządzenie będzie nam służyć przez wiele lat. Bramy uchylne hormann są gwarancją bezpieczeństwa i komfortu. Wysokie parametry izolacji termicznej i akustycznej zapewniają ochronę przed utratą ciepła i wszelkimi hałasami. Wygodę gwarantuje również system automatycznego otwierania bramy.

Klienci najczęściej dbają o bezpieczeństwo i chcą, aby wybrana brama chroniła przed włamaniem. Bramy uchylne zawierają zestaw regulujący niezależny od podłogi, co sprawia, że nie da się otworzyć garażu od zewnątrz.

Jaki rodzaj bramy uchylnej wybrać?

Bramy garażowe uchylne dostępne są w różnych wariancjach kolorystycznych, znajdziemy też różne wzory, które dopasujemy do naszego domu. Kolor i materiał jest ważny, aby współgrał z całością wystroju budynku. Modele klasyczne to te wykonane z paneli poziomych i pionowych. Wyboru, jakiego należy dokonać, to to czy brama będzie automatyczna, czy też nie. Większość osób jednak decyduje się na napęd, wiąże się to głównie z komfortem.

Bramy uchylne hormann w połączeniu z automatycznym systemem otwierana, są gwarancją komfortu. Dzięki swoim zastosowaniom stanowią jedną z najwygodniejszych opcji dostępnych na rynku.

Napęd do bramy uchylnej

Napęd w bramie pozwala na automatyczne jej otwieranie. Nikt nie chce w deszczowy dzień wychodzić z samochodu i biec, otworzyć drzwi garażowe. Bardziej komfortowe jest użycie pilota, dzięki któremu będziemy mogli zostać w pojeździe. Jaki napęd do bramy uchylnej wybrać? W bramach uchylnych narzędzie jest montowane na skrzydle bramy i najczęściej sięga się po napędy tradycyjne, które są łatwo dostępne.

Napęd do bramy uchylnej hormann poza możliwością otwierania bramy pilotem pozwala na korzystanie z Bluetooth za pomocą aplikacji Hörmann BlueSecur. Jednym z dostępnych napędów od tego producenta jest SupraMatic, który cechuje się komfortem i łatwością w użytkowaniu. Drugim również wartym uwagi jest ProMatic, który wyróżnia się jasnym oświetleniem LED, oraz funkcją położenia wentylacyjnego, który automatycznie wietrzy garaż.

Ogromnym plusem napędów jest małe zużywanie energii elektrycznej. Warto przed zakupem dowiedzieć się, czy narzędzie, na które się zdecydujemy, będzie oszczędne.