Szybki i lekki makijaż na randkę!

Stworzenie efektownego make-upu, który nie byłby zbyt ciężki, nie jest trudne. Prosty makijaż idealnie sprawdzi się w przypadku spotkania z chłopakiem lub mężem. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób go wykonać.

No make-up

Makijaż bazuje na minimalizmie, jednak przy jego odpowiednim wykonaniu można w efektowny sposób podkreślić atuty swojej urody. No make-up pozwala na uzyskanie gładkiej i promiennej cery, nadającej konturom twarzy osobliwej lekkości. Makijaż należy rozpocząć od wyrównania kolorytu swojej skóry. Fluid warto dobrać do odcienia cery. Za pomocą kosmetyku można w prosty sposób ukryć wszelkie niedoskonałości – wypryski, przebarwienia itd. W makijażu no make-up piegi stanowią walory urody. Nie należy ich więc ukrywać. Chcąc utrwalić nałożony podkład, warto wykorzystać sypki puder. Spojrzenie zyska natomiast wyrazistość dzięki odpowiedniemu cieniowi do powiek i delikatnej maskarze. Ostatni etap makijażu stanowi pomalowanie ust pomadką nude lub subtelnym błyszczykiem.

Technika cat eyes

Kocie oczy uznawane są za bardzo zmysłowe i wyraziste. Idealnie więc sprawdzą się one w przypadku randki z wybrankiem serca. W cat eyes wyrazistość oczu uzyskiwana jest dzięki ich pomniejszeniu pod kątem optycznym. Kosmetyki powinny być dostosowane do koloru cery. Wykonywanie makijażu warto rozpocząć od aplikacji podkładu poniżej linii brwi. Na powiece powinna natomiast znaleźć się baza pod cień dostępna na stronie internetowej Eveline.pl. Cat eyes wymaga zachowania odpowiedniej precyzji. Dużym ułatwieniem jest jednak wykorzystanie samoprzylepnej tasiemki. Niewielki pasek w obrębie kącika oka pozwoli wyznaczyć kontur aplikowanych kosmetyków. Taśma ułatwi również wykonanie idealnej kreski. Chcąc stworzyć lekki makijaż, nie należy przesadzać z długością linii. Ostatnim etapem jest podkreślenie naturalnych włosków tuszem do rzęs.

 

Efektowny make-up nie musi bazować na aplikacji wielu kosmetyków. Warto jednak pamiętać, by stosowane preparaty podkreślały urodę, a nie w przesadny sposób ją eksponowały.