Gry karciane – antidotum na nudę w podróży

Kiedy zaczynają się wakacje, aż chce się wyrwać nad morze, w góry, albo do zagranicznych, słonecznych kurortów. I o ile wypoczynek na piasku z zimnym napojem w jednej ręce i ulubioną książką w drugiej to spełnienie marzeń, tak kilkugodzinna podróż nie brzmi już tak zachęcająco. Nawet liczenie ile czerwonych samochodów lub domów z zielonymi dachami minęło się po drodze potrafi się kiedyś znudzić. Co w takim razie zrobić, kiedy minuty ciągną się jak godziny, godziny jak dni, a krajobraz za oknem wygląda tak samo z każdym przejechanym kilometrem? Zaskocz towarzyszów podróży wciągającą karcianką i spędźcie ten czas na dobrej zabawie!

Karcianki dobre do auta, pociągu i samolotu

Co sprawia, że gry karciane są takim dobrym rozwiązaniem na podróż? Oprócz tego że rozgrywka potrafią zaangażować grających na długie godziny? Do ich zalet zalicza się mobilność oraz kompaktowość. Karty do gry można schować do kieszeni i grać nimi na kawałku stołu w pociągu lub na siedzeniu w aucie. Nie potrzebujesz żadnych plansz, które zajmą ci cenne miejsce w walizce, ani pionków, które wysypią się na podłogę, albo wpadną pod fotel przy każdym gwałtowniejszym hamowaniu.

W co grać by szybko mijał czas?

Karcianki to nie tylko wojna, albo poker. To również tysiące różnych innych gier. Wśród nich na pewno znajdziesz taką, która wciągnie ciebie i twoich towarzyszy podróży na długie godziny. Nie możesz znaleźć odpowiedniej gry dla was? Być może dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie własnej karcianki. Produkcja gier karcianych jest we współczesnych czasach prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Przygotuj projekt, stwórz własną karciankę i spędź całą podróż grając na własnych zasadach.

Gry karciane to świetne rozwiązanie na każdą podróż. Karty nie zajmują dużo miejsca, przez co nie musisz poświęcać na nie cennej przestrzeni w walizce. Zagrasz nimi w pociągu, w samolocie, w busie, czy samochodzie. Chyba że jesteś kierowcą, to wtedy nie polecamy gry w trakcie jazdy.