Czy herbata LOYD ma właściwości zdrowotne?

Lecznicze właściwości herbaty znane są w Chinach już od ok. czterech tysięcy lat. Tutaj też wziął swój początek rytuał związany za sporządzaniem i piciem tego napoju, kultywowany po dziś dzień w wielu krajach na całym świecie. W dawnych czasach herbata była luksusem, na który nie mógł sobie pozwolić zwykły śmiertelnik. Obecnie gości na każdym stole, a wielu z nas nie zastanawia się nawet nad właściwościami zdrowotnymi tego napoju.

Lecznicze właściwości herbaty

Przede wszystkim herbata, dzięki zawartości teiny (odpowiednik kofeiny w kawie, jednak ta ostatnia wpływa niekorzystnie na serce i układ krążenia) wykazuje właściwości pobudzające. Ponadto obniża poziom cholesterolu we krwi i działa wzmacniająco na organizm. Wykazano, że ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a nawet przeciwnowotworowe. Neutralizuje wolne rodniki i oczyszcza organizm z toksyn. Posiada również działanie moczopędne, zapobiega chorobom układu krążenia i ułatwia oddychanie. Olejek pozyskiwany z drzewa herbacianego ma działanie antyseptyczne i wchodzi w skład wielu preparatów stosowanych przy leczeniu ran, grzybicy skóry, półpaśca, ospy wietrznej oraz trądziku. Olejek herbaciany łagodzi stany zapalne błony śluzowej oraz dziąseł, wzmacnia układ odpornościowy, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Zdrowotne właściwości herbaty LOYD

Herbaty produkowane przez firmę Loyd wyróżniają się na rynku z wielu powodów. Do najważniejszych z nich należy niezwykły smak oraz aromat. Wynika to między innymi ze stosowanej technologii. Oparta jest ona na oryginalnych recepturach, pochodzących z legendarnego „domu herbaty” Thompson Lloyd & Ewart. LOYD oferuje kilkadziesiąt rodzajów herbat, również owocowych, ziołowych oraz mieszanek. Są one produkowane z wysokiej jakości surowców i posiadają, oprócz niezwykłych walorów smakowych i zapachowych, również właściwości lecznicze.

Mieszanki herbaciane

Oprócz herbat tradycyjnych, na uwagę zasługują również mieszanki, które dzięki włączeniu dodatków w postaci różnych ziół i owoców, wykazują silne właściwości lecznicze. Znajdziemy tu między innymi: „Loyd – receptę na dobry sen, – na aktywne trawienie, – na zdrowe gardło”, „Loyd Yerba Mate”, „Loyd – maliny z rokitnikiem”, czy „Loyd – czarna porzeczka z kwiatem czarnego bzu”. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się seria LOYD w czerwonej odsłonie, która zawiera produkty o niezwykłych walorach smakowych i zapachowych. Stanowi ona ewenement na skalę światową, ponieważ znajdują się w niej herbaty, które otrzymały najwyższe noty kiperskie.

Z pewnością każda pani domu może pochwalić się tym, że posiada w swojej kuchni ekskluzywną herbatę Loyd, którą serwuje wyjątkowym gościom.