Internet w telefonie – koniecznie LTE

Internet w komórce to podstawa i chyba nikt temu nie zaprzeczy. Co więcej – najlepszym formatem obsługi danych sieci jest LTE, warto więc zwrócić uwagę, aby twoja nowa komórka jak najlepiej radziła sobie z tą technologią.

Smartfon bez Internetu? Niemożliwe!

Telefon bez możliwości obsługi Internetu to w XXI wieku totalna abstrakcja. Zresztą podobnie jak i smartfon, który radzi sobie z tym w stopniu najwyżej przeciętnym. Nie ma co ukrywać – w dzisiejszych czasach każdy użytkownik poszukujący nowego telefonu zwraca ogromną uwagę właśnie na obsługę sieci. Możliwość korzystania z jej zasobów otwiera niesamowite perspektywy; dość wspomnieć, że działanie niemal wszystkich aplikacji i programów w mniejszej lub większej mierze zależy właśnie od sprawności obsługi Internetu.

Nie można zapominać też o tym, że niektóre telefony zostały po prostu w większym stopniu dostosowane do funkcji sieciowych. Dlatego też część modeli lepiej niż pozostałe sprawdza się w rękach użytkowników dużo czasu spędzających w sieci. Przykładem praktycznego telefonu, który zarazem jest naprawdę stosunkowo tani, jest Samsung Galaxy A5 LTE (2017). A biorąc pod uwagę fakt, że azjatyccy producenci od dawna słyną z projektowania telefonów na bardzo wysokim poziomie, model ten zasługuje na szczególne zainteresowanie.

LTE – co to takiego?

Long Term Evolution, czyli po prostu LTE, to nowoczesna technologia bezprzewodowego przesyłu danych, które stanowi kolejny krok w tego rodzaju systemach – zaraz po 3G. Jest niejako rozwinięciem technologii trzeciej generacji, a pod względem możliwości technicznych i użytkowych bez wątpienia pozostawia 3G daleko w tyle. Jakie są zatem faktyczne zalety LTE?

Z pewnością na pierwszy plan wysuwa się prędkość przesyłu danych. Operatorzy komórkowi czasem podają niesamowicie wysokie wartości w tym aspekcie, co może nie jest kłamstwem, ale bywa pewnym naciągnięciem faktów. Otóż w warunkach testowych faktycznie prędkość transmisji dochodzi do kilkuset Mb/s, w rzeczywistym użytkowaniu taki poziom jest jednak niemożliwy do osiągnięcia. Nie jest to natomiast żadną wadą LTE, gdyż finalny przesył i tak jest wielokrotnie wyższy niż w przypadku 3G. Należy tu też nadmienić, że ogromny wpływ ma na to również posiadany model telefonu. Ponownie warto więc wspomnieć o telefonie Samsung Galaxy A5 LTE (2017). „Przesiadając się” na ten model, bardzo szybko zauważysz różnicę w prędkości ładowania się stron czy pobierania danych aplikacji.

Szybkość przesyłu nie wyczerpuje możliwości LTE. Format ten charakteryzuje się także wysoką stabilnością, małą podatnością na zakłócenia oraz minimalnymi opóźnieniami – z punktu widzenia użytkownika są one właściwie niewidoczne. Long Term Evolution uchodzi też za technologię bardzo bezpieczną w czasie użytkowania.

Samsung Galaxy A5 LTE (2017) i Internet

Korzystanie z zasobów sieci z takim telefonem to zupełnie nowa jakość użytkowania komórki. Nie bez znaczenia w tej kwestii jest też wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala, który pozwala na łatwą obsługę jedną ręką, a jednocześnie gwarantuje przejrzysty obraz np. w przypadku stron internetowych czy aplikacji. Do tego ekran bardzo szybko reaguje na polecenia, co wpływa na finalną efektywność pracy urządzenia.

Jeśli szukasz komórki niedrogiej i funkcjonalnej, która doskonale nadaje się do surfowania w sieci, z pewnością wart rozważenia jest Samsung Galaxy A5 LTE (2017). Nie zawsze przecież trzeba przepłacać za jakościowy i praktyczny telefon, a zakup tego urządzenia to prawdziwa okazja, której nie możesz przepuścić.