Lasery są dziś wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach nauki. Jedną z nich jest medycyna. Używane przy różnego rodzaju zabiegach z powodzeniem zastępują skalpel. Zabiegi ginekologiczne z wykorzystaniem lasera stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są stosunkowo bezpieczne i skuteczne. Jak działają lasery ginekologiczne i przy jakich schorzeniach są wykorzystywane?
Jak działa laser?
Laser emituje promieniowanie elektromagnetyczne w postaci skoncentrowanej wiązki o bardzo małej rozbieżności. Dzięki temu jest urządzeniem niezwykle precyzyjnym. W medycynie lasery wykorzystywane są zarówno do diagnostyki, terapii schorzeń, jak również oświetlania pola operacji. W ginekologii działanie lasera pomaga w leczeniu schorzeń takich jak nietrzymanie moczu, stany zapalne czy nadżerki, jak również przy zabiegach estetycznych takich jak poprawa elastyczności tkanek poprzez regenerację kolagenu.
Terapia laserowa pomaga przywrócić naturalne PH pochwy, zwiększyć nawilżenie, przywrócić prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych. Świetnie sprawdza się w przypadku kobiet zmagających się z tego typu problemami w okresie menopauzy lub będących po porodzie. Terapia laserowa regeneruje błonę śluzową i przywraca elastyczność ściany pochwy.
Lasery ginekologiczne sprzedaż
Zabiegi wykonywane przez lekarzy wykorzystujących lasery ginekologiczne cieszą się rosnącą popularnością. Pacjentki, które decydują się na tego typu zabiegi, poza pożądanymi efektami równie mocno chwalą sobie to, że w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi są one przeprowadzane bezinwazyjnie, bezboleśnie i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji.
W gabinetach posiadających Lasery ginekologiczne sprzedaż zabiegów z ich wykorzystaniem rośnie. Nowoczesne technologie i ich zastosowanie w diagnostyce i różnego rodzaju terapiach sprawia, że osobom obawiającym się bólu, łatwiej podjąć decyzję o zabiegu. Warto pamiętać o tym, że zabieg powinien być przeprowadzony przez lekarza ginekologa wykwalifikowanego w zakresie używania specjalistycznych urządzeń, jakimi są lasery ginekologiczne.