Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod stałego pozbycia się włosków z ciała. Ten nieinwazyjny i prawie bezbolesny zabieg przeprowadza coraz więcej kobiet, które chcą cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Jak po każdej ingerencji, także po depilacji laserowej należy odpowiednio zadbać o podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Jak to zrobić?

Depilacja laserowa zalecana jest przede wszystkim osobom, u których tradycyjne metody zawodzą, powodując silne podrażnienia, wrastanie włosków czy zapalenie mieszków włosowych. Musimy mieć na uwadze, że po zabiegu laserowym także mogą się pojawić podrażnienia czy delikatny obrzęk, jednak znikają one po kilku godzinach. Występujący po zabiegu rumień jest naturalną reakcją skóry, ale sam laser jej nie uszkadza, a jedynie trwale usuwa mieszki włosowe.

Jak pielęgnować skórę od razu po zabiegu?

Niezwykle ważne jest zadbanie o skórę bezpośrednio po zabiegu. Może ona być zaczerwieniona, podrażniona, a nawet opuchnięta, dlatego należy zrezygnować ze wszelkich dodatkowych czynności, które mogą ją dodatkową podrażniać. Warto zwrócić w szczególności uwagę na stosowane kosmetyki. Najlepiej sprawdzają się maści i kremy, które mają właściwości kojące, łagodzące czy chłodzące, czyli przynoszące ulgę. Używane preparaty powinny być pozbawione drażniących składników. Unikajmy dotykania i drapania miejsc, które zostały poddane depilacji laserowej. A jeśli została ona wykonana na twarzy, zrezygnujmy z makijażu do kolejnego dnia.

Jak zadbać o skórę w kolejnych dniach?

Kolejne dni są niemniej ważne w pielęgnacji skóry po depilacji. Możemy, co prawda wrócić do wcześniej stosowanych kosmetyków, ale nadal obserwujmy skórę. Bezpośrednio po oraz przez następne dni po zabiegu należy unikać czynników podrażniających. Zrezygnujmy na ten czas z gorących kąpieli, wizyt w saunie, opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium, peelingów czy przemywania skóry preparatami na bazie alkoholu.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej i pielęgnacji skóry po zabiegu znajdziemy na stronie https://epilira.com/