Jak wybrać bronzer, nadający naturalny wygląd skórze?

Lekko opalona, rozświetlona i naturalnie wyglądająca cera jest tym, czego oczekujemy po bronzerach. Chcąc uzyskać taki efekt warto wybrać kosmetyki, które nie tylko upiększają, ale także pielęgnują cerę. Jaki bronzer wybrać i jak go stosować, by cieszyć się efektem skóry muśniętej słońcem?

Jak przygotować skórę na aplikację bronzera?

Chcąc uzyskać najlepszy możliwy efekt działania bronzera, warto przygotować skórę do jego aplikacji. Oczywiście oczyszczenie skóry to podstawa, bez względu na to, czy bronzer będzie nakładany na ciało, czy na twarz. Jednak przyda się także złuszczanie. Usunięcie martwego naskórka pozwoli na lepsze rozprowadzenie kosmetyku i umożliwi zachowanie efektu delikatnej opalenizny na dłużej.  W zależności od potrzeb skóry i własnych upodobań można stosować peelingi mechaniczne lub enzymatyczne. Najważniejsze jest usunięcie martwych komórek naskórka, gdyż to lepiej przygotowuje skórę na aplikację bronzera.

Precz z przebarwieniami!

Złuszczenie skóry jest kluczowe dla uzyskania jednolitego kolorytu ciała. To właśnie nierówności, plamy i przebarwienia często stają się przyczyną niezadowolenia ze stosowania bronzerów. Chcąc tego uniknąć, oprócz przygotowania skóry, ważny jest wybór odpowiedniego kosmetyku. Ciężkie, oleiste formuły trudno równomiernie rozprowadzić, dlatego warto sięgnąć po bronzery o konsystencji lekkiej jak chmurka pianki lub mgiełki w rozpylaczu. Bronzery BodyBoom mają bezpieczny dla skóry skład, łatwą do rozprowadzenia na ciele konsystencję i opakowania ułatwiające aplikację. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się przebarwień, smug czy plam.

Czy bronzer może pielęgnować skórę?

Bronzery nie muszą być ciężkimi kosmetykami, wpływającymi negatywnie na kondycję skóry. Przeciwnie! Najlepsze bronzery mają tak opracowaną formułę, że nie tylko poprawiają koloryt cery, ale także ją pielęgnują. Mogą one zawierać w swoim składzie naturalne oleje i ekstrakty roślinne, a także kwas hialuronowy, co wpływa korzystnie na skórę, sprawiając, że jest gładka, miękka i jędrna, doskonale odżywiona i zregenerowana. To połączenie właściwości upiększających i pielęgnujących jest trendem kosmetycznym, w który wpisują się również bronzery.

Trzeba pamiętać, by nie przesadzić z opalenizną uzyskaną dzięki bronzerowi. Korzystny efekt to skóra muśnięta słońcem. Wybierając bronzer, warto sięgnąć po kosmetyki, które go zapewniają.