Jak wybrać meble do gabinetu w domu?

Gabinet to ważne pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, szczególnie gdy dużo pracujemy w zdalnie lub wykonujemy zawodowe obowiązki z domowego zaciszu. Dobrze dobrane i zaaranżowane meble sprawią, że wnętrze stanie się komfortowe oraz przede wszystkim – funkcjonalne. Wpływa to zdecydowanie na jakość i wygodę podczas pracy. Podpowiadamy, jak wybrać idealne meble do domowego gabinetu.

W jakim stylu urządzić gabinet?

Styl wybranego wyposażenia powinien być dopasowany do naszych preferencji oraz gustu. Zdecydowanie odpowiednio zaaranżowane pomieszczenie sprawi, że będziemy lepiej się czuć i przyjemnie spędzimy czas, wykonując zawodowe obowiązki. Najczęściej wybiera się nowoczesne rozwiązania, a więc styl minimalistyczny z pewnością dominuje wśród wnętrzarskich trendów. Klasyczny wariant aranżacji zostanie skuteczny zachowany, dzięki wykorzystaniu drewna oraz dodatków w ciepłych barwach. Oprócz stylu mebli powinniśmy zwrócić uwagę także na ich jakość, a więc solidne i trwałe wykonanie, które umożliwi nam wygodną pracę za biurkiem. O komfort i stylowe pomieszczenie musimy zadbać szczególnie wtedy, gdy nasz gabinet staje się również miejscem przyjmowania klientów lub gości.

Niezbędne meble do gabinetu

Przede wszystkim musimy zastanowić się, jakich mebli będziemy potrzebować do naszego gabinetu. Podstawowymi elementami we wnętrzu są zazwyczaj biurko, fotel lub krzesło, a także szafki lub regały na niezbędne segregatory i dokumenty. Jednak bez wątpienia najważniejsze jest biurko, które powinno być dopasowane pod względem wysokości oraz wielkości. Ten element musi być solidnie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zastanów się, jakiej powierzchni potrzebujesz, a więc jaki blat będzie odpowiedni. Możesz wybrać klasyczne biurko z prostokątnym blatem lub narożne w kształcie litery L. Biurka z dostawkami są również bardzo popularne i pozwalają na przechowywanie niezbędnych akcesoriów w pobliżu.

Oprócz biurka nie można zapomnieć o stworzeniu własnego kącika na odpoczynek w postaci kanapy, małej sofy lub foteli ze stolikiem kawowym. To ważne miejsce, jeśli nasz gabinet ma stanowić również punkt przyjmowania klientów i gości. Dodatkowo w gabinecie powinny znaleźć się komody, szafy zwykłe lub narożne oraz regały, w których będziemy mogli przechowywać papiery oraz akcesoria biurowe. Ożywić wnętrze umożliwią dodatki w postaci roślin i tekstyliów zawieszonych na ścianach lub umieszczonych na meblach.

Wymiary i rozmieszczenie mebli

Kiedy już zdecydowaliśmy się, jakie meble znajdą się w naszym gabinecie, to najwyższy moment, aby odpowiednio je umieścić w pomieszczeniu. Oczywiście przed zakupem wyposażenia warto najpierw dobrze wymierzyć gabinet, a także wstępnie przemyśleć, gdzie powinny stanąć wszystkie elementy. Na pewno aranżację pomieszczenia powinniśmy rozpocząć od ustawienia największych mebli, a więc biurka oraz ewentualnie szafy czy sofy. Następnie względem nich umieszczać pozostałe wyposażenie jak komody, regały czy półki. Jeśli chcemy zachować pomieszczenie optycznie większe, z pewnością nie warto wybierać dużej ilości mebli do swojego gabinetu, a także ograniczyć znacząco ich wymiary. Ułatwi nam to nie tylko poruszanie się po wnętrzu, ale nieco przestronny pokój da nam większy komfort i nie będzie zbyt bardzo przytłoczone.

Nie wiesz, gdzie znaleźć odpowiednie meble do Twojego gabinetu? Z pewnością warto rozważyć zakup wyposażenia w internetowych sklepach i salonach meblowych, gdzie często możesz spotkać się z większym asortymentem niż stacjonarne w dużo niższych cenach. Dlatego meble do gabinetu Jelenia Góra idealnie wkomponują się w każdą przestrzeń i odpowiednio uzupełnią wnętrze, aranżując je stylowo.

źródło zdjęcia: freepik.com