Jaki krem do twarzy na wiosnę?

Zasady pielęgnacji twarzy różnią się od pory roku. Zimą i jesienią należy sięgać po kosmetyki nawilżające, regenerujące i mocno odżywcze – jednym słowem: cięższe. Wynika to z tego, że skóra twarzy w tym okresie narażona jest na mróz, wiatr, przebywanie w suchych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Przez to potrzebuje ona wzmocnienia i ukojenia. Wiosną natomiast na cerę działają inne czynniki. Jakie? Czym pielęgnować cerę wiosną?

Kremy do twarzy na wiosnę

Wysokie temperatury, brak mrozu i wiatru sprawia, że głęboko do półki można odłożyć kremy wzmacniające, łagodzące i kojące o silnym działaniu. Wiosną najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki o lekkiej konsystencji, nawilżające i mogące walczyć z suchością koncentrując wodę wewnątrz komórek. Takich kremów jest bardzo dużo. Ciekawe propozycje można znaleźć na https://tagomago.pl/collections/samarite, gdzie marka Samarite proponuje naturalne kosmetyki, które pozwolą uzyskać równowagę skóry. Lekkie i delikatne pomogą odbudować cerę po zimie i zabezpieczą ją przed promieniami słonecznymi, które stają się coraz intensywniejsze wiosną.

Na co zwrócić uwagę wybierając krem do twarzy na wiosnę?

Najważniejszą cechą dobrego kremu do twarzy na wiosnę jest optymalny skład. Ważne, aby był on zdrowy i ekologiczny. Równie istotne jest, aby kosmetyk zawierał substancje aktywne o właściwościach odbudowujących warstwę lipidową naskórka i zapobiegał utracie wody. Dzięki takiemu działaniu preparaty będą długotrwale nawilżać skórę i redukować negatywne skutki działania promieni słonecznych. Regularne stosowanie kremów sprawi, że cera na co dzień będzie rozświetlona, wypoczęta, pełna blasku.

Takie działania uzyska się, sięgając po kremy do twarzy z witaminą A i E oraz z grupy B, koenzymy Q19, ceramidy, glicerynę, kwas hialuronowy. Warto tu jednak pamiętać, że składniki aktywne powinny być dopasowane do typu cery oraz jej problemów. I tak np. do cery naczynkowej dobrym rozwiązaniem będzie krem z szafranem, natomiast skóra trądzikowa poprawi się, jeśli aplikować będzie się na nią krem z kurkumą.

Zanim zaczniesz stosować wiosenny krem do twarzy

Zanim zacznie się stosować wiosenne kosmetyki pielęgnujące, warto zadbać o regeneracje cery po zimie. Ta w wyniku niskich temperatur na zewnątrz i wysokich w pomieszczeniach, wiatru, śniegu, deszczu, braku słońca i wszechobecnego smogu jest niezwykle obciążona. W efekcie jest przesuszona i bardziej zanieczyszczona. Często się łuszczy, pojawiają się na niej wypryski i zaskórniki. Z takimi problemami nie poradzi sobie krem do twarzy, skóra potrzebuje bardziej intensywnych zabiegów. Na szczęście można przeprowadzić je w domu, za pomocą drogeryjnych kosmetyków. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie twarzy za pomocą peelingów, drugim intensywna regeneracja maseczkami odżywczymi, kojącymi, nawilżającymi.