Jaki termometr dla Twojego dziecka?

Dla wielu z nas zapamiętany z dzieciństwa pomiar temperatury termometrem rtęciowym kojarzy się z niezbyt przyjemnymi (żeby tylko go nie uszkodzić!) wspomnieniami. Dziś tamte termometry zostały wycofane z użytkowania i zastąpione przez nowoczesne urządzenia, bezdotykowe i dotykowe, a sam pomiar trwa kilka sekund. Zastanawiasz się nad zakupem? Podpowiadamy, jaki termometr dziecięcy wybrać!

Termometr dotykowy cyfrowy

Dotykowe cyfrowe termometry to nowoczesna alternatywa dla dawnych termometrów rtęciowych. Dzięki elastycznej, przyjemnej w dotyku końcówce są przystosowane do mierzenia temperatury pod pachą, doustnie lub doodbytniczo. Wiele modeli termometrów dotykowych, mimo cyfrowych wyświetlaczy, ma właściwości wodoodporne. Dużą wygodą jest to, że zakończenie pomiaru temperatury u dziecka jest sygnalizowane alarmem dźwiękowym. Czytelny wyświetlacz LCD sprawia, że dobrze widać wynik pomiaru. Warto zwrócić uwagę także na modele termometrów dotykowych cyfrowych, które zapamiętują ostatni lub kilka poprzednich pomiarów – dzięki temu można z łatwością monitorować spadki i wzrosty temperatury dziecka w ciągu dnia.

Termometr dziecięcy paskowy

Do termometrów dotykowych należą też bardzo popularne modele paskowe. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są łatwe w użyciu. Pomiaru dokonuje się poprzez przyłożenie termometru do czoła dziecka na 15 sekund, a następnie porównanie zabarwienia paska z kolorem na wzorniku. Termometry paskowe są bardzo wygodne, nie wymagają akumulatorów. Dzięki kieszonkowej wielkości i niewielkiej wadze (1 gram!) świetnie sprawdzają się także w podróży. Do zakupu zachęca również ich niska cena. Ale uwaga – pomiar temperatury termometrem paskowym nie jest tak dokładny, jak w przypadku modeli dotykowych i bezdotykowych elektronicznych.

Termometr bezdotykowy

Termometry elektroniczne bezdotykowe, nazywane też sensorycznymi, to najnowocześniejsze z dostępnych obecnie urządzeń. Wystarczy zbliżyć urządzenie do ciała na odległość kilku centymetrów i nacisnąć odpowiedni przycisk, aby nawet już po sekundzie otrzymać wiarygodny wynik. Do mierzenia temperatury termometry bezdotykowe wykorzystują podczerwień, dzięki czemu pomiar jest nie tylko bardzo precyzyjny, ale i komfortowy dla dziecka. Wynik uzyskuje się bez konieczności dotykania ciała dziecka, dzięki czemu taki model sprawdzi się idealnie także jako termometr dla niemowlaka. Dużą zaletą termometrów bezdotykowych jest również to, że oprócz ciepłoty ciała można nimi mierzyć na przykład temperaturę pokarmów, wody do kąpieli czy powietrza.

Gdzie kupić najlepszy termometr dziecięcy?

Zakupy online to duża wygoda, oszczędność czasu, a nierzadko także pieniędzy. Niezależnie od tego, czy szukasz termometru dla niemowlaka czy termometru dziecięcego dla starszej pociechy, znajdziesz go tutaj: https://www.emag.pl/termometry-dla-dzieci/c?. Dzięki rozbudowanym opisom wszystkich produktów, można je ze sobą porównać, by znaleźć dokładnie taki, który odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom. Wybór najlepszego termometru dziecięcego z bogatej oferty ułatwi także sortowanie produktów pod względem ceny i popularności, a także dodane pod produktami opinie użytkowników.

Artykuł sponsorowany