Kolorowe skarpetki na prezent – to świetny pomysł!

Choć skarpetki kojarzą się z utartym schematem najgorszego świątecznego podarunku bez gracji i polotu, jest to wbrew pozorom świetny pomysł na prezent. Nie mówimy tu oczywiście o zwykłych, jednokolorowych częściach bielizny użytkowej, a o ich barwnych, zabawnych i unikalnych krewnych. Przemawia za nim głównie uniwersalność, pomijając już fakt, że przydadzą się każdemu, ze względu na ogrom barw i wzorów wywołają one uśmiech na każdej twarzy.

Jak dobrać skarpetki na prezent?

Wybór konkretnych skarpetek na prezent stanowi spore wyzwanie, najlepiej kierować się tym, co lubi obdarowany. Dla fana fantastyki świetnym wyborem będą motywy kulturowe z jego ulubionych dzieł, dla osób kochających psy czy koty możemy znaleźć skarpety z motywami uroczych, kreskówkowych zwierzaków. Bardzo ciekawą opcją są także skarpetki nie do pary. Przykładowo, w motywie jesiennym możemy kupić parę skarpetek, z której jedna będzie miała nadrukowane na sobie jabłka, a druga przesłodkie, jeże.

Nawet jeśli ktoś nie odważy się nosić takich skarpetek na co dzień, z pewnością ucieszy się z takiego prezentu. Wiele motywów wbrew pozorom może jednak pasować do codziennych, casualowych stylizacji. Dla narzeczonego, chłopaka lub jakiegokolwiek brodacza z rodziny możemy przykładowo kupić parę z motywem drwala, łączące w sobie charakterystyczne wzory flanelowych koszul w kratę z obrazkami siekier czy pił. Takie skarpetki będą świetnie pasować do jeansów, chinosów czy krótkich spodenek. Idealnie komponują się też z trampkami.

Co jeśli ktoś ma już sporo takich skarpetek?

Kolorowe skarpetki Many Mornings są też ostatnimi czasy niezwykle modne. Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, jest już zagorzałym fanem tego typu odzieży, możesz nadal z powodzeniem ją obdarować. Upewnij się jednak, że nie powielisz tych, które ma już w kolekcji. Możesz na przykład podpytać ją o to, jakie skarpetki chciałaby kupić lub przy stosownej okazji poprosić o przedstawienie posiadanej kolekcji. Pod żadnym pozorem nie próbuj jednak przeglądać jej garderoby bez pozwolenia, lepiej kupić nietrafiony prezent niż stworzyć niezręczne sytuacje i spalić pomysł na starcie.

Pomysły uniwersalne

Jeśli nie wiesz zbyt dużo o obdarowywanej osobie lub masz wątpliwości co do swoich wyborów, możesz zawsze postawić na motywy uniwersalne. Absolutnym królem w tej kategorii są skarpetki świąteczne. Podobnie jak słynny już w amerykańskiej kulturze sweter świąteczny, nie mają one szczególnie praktycznego rozwiązania, są jednak miłą ozdobą świąt i z pewnością nie zostaną uznane za prezent nietrafiony czy zbędny.

Ubarw komuś życie!

Designerskie skarpetki to prawdziwa redefinicja znaczenia skarpet w codziennym życiu. Zazwyczaj są one jedynie przeźroczystym elementem garderoby, ich najważniejszym zadaniem jest nierzucanie się w oczy. Poprzez całkowite odwrócenie tej definicji, prezent taki może całkowicie odmienić czyjś sposób patrzenia na swój ubiór. Zauważenie tego, jak poprzez drobne detale można wzbogacić swój wizerunek daje niesamowite możliwości. Jest to prawdziwe otwarcie drzwi do świata mody i zewnętrznego wyrażania samego siebie. Jeśli ktoś z Twoich bliskich ma więc dość nieśmiałe i szablonowe podejście do ubioru i uważa że nie należy się w żaden sposób wyróżniać, daj mu kolorowe skarpetki. Taki drobny, niezobowiązujący prezent może być znacznie skuteczniejszy niż rozwlekłe dyskusje i próby zmieniania kogoś na siłę, potrafi on bowiem zaszczepić w człowieku tę pierwszą iskierkę miłości do własnego stylu.