Sylwester w domu? To nie problem! Podpowiadamy jak przygotować wnętrze na zabawę

Impreza sylwestrowa w domu wcale nie musi być mniej udana, niż bal czy zabawa w lokalu. Jeśli masz doborowe towarzystwo, wystarczy przygotować pyszne dania i zadbać o dobrą muzykę, a prywatka na pewno będzie udana. Spotkanie będzie jeszcze przyjemniejsze w oryginalnie udekorowanym mieszkaniu. Przeczytaj nasz poradnik i zadbaj o piękny wystrój wnętrza na Sylwestra!

Mieszkanie w noworocznym nastroju

Po Bożym Narodzeniu w domu pozostaje świąteczna atmosfera w postaci choinki, świetlnych dekoracji, zapachu pierniczków i innych tradycyjnych potraw. Na sylwestrową zabawę przygotujmy dodatkowo coś, co wprowadzi zaproszonych gości w noworoczny, karnawałowy klimat.

Baner Happy New Year od razu przy wejściu zapewni gościom dobry nastrój. Możesz wybrać baner z liter wyciętych ze złotego papieru o lustrzanym połysku. Pięknie wygląda przy zapalonym świetle, a w ciemności prezentuje się jeszcze lepiej. Jest dokładnie widoczny i wspaniale błyszczy.

Inną opcją jest baner z napisem Happy New Year składający się ze złotych liter na czarnym tle przyczepionych do tasiemki. Polecamy również do kompletu czarne balony ze złotym nadrukiem, które wyglądają elegancko i uroczyście. Użyjmy też innych balonów, które można posypać brokatem. Dekorację uzupełnią różnego rodzaju rozety z papieru lub bibuły oraz girlandy kryształowe, perłowe, z pomponikami, z lampionami. Całości dopełnią serpentyny i konfetti.

Dekoracja stołu na Sylwestra

Na imprezę sylwestrową w domu nakryjmy stół wyjątkowym obrusem. Dobrym wyborem jest złoty obrus foliowy, dostępny również w kolorze różowego złota. Na pewno się nie zaplami i posłuży jeszcze na niejedną uroczystość. W połączeniu z eleganckim bieżnikiem z fizeliny prezentuje się wspaniale. Jeżeli chcemy stworzyć aranżację w stylu rustykalnym, użyjmy bieżnika z juty.

Elegancki obrus i odświętna zastawa stołowa to nie wszystko. Na stole postawmy świeczniki i stroiki z zielonych gałązek jedliny. Wybierzmy świece w przyciągającym wzrok kolorze, złotym czy czerwonym. Rozsypmy między naczyniami połyskliwe konfetti w wybranym kształcie. Mogą to być gwiazdki, motylki, serduszka, kółeczka. Konfetti najładniej wygląda przy naczyniach przezroczystych. Zaopatrzmy się też w tuby strzelające konfetti lub serpentynami.

Przydatne będą również dekoracyjne serwetki, mieszadełka do drinków, okolicznościowe naczynia jednorazowe. Gotowy zestaw możesz kupić w sklepie internetowym, a wtedy zyskasz pewność, że każdy element dekoracji pokoju i stołu będzie do siebie pasował.